UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кількість загиблих у сутичках в секторі Газа зросла до 58

Влада Палестини заявила про майже три тисячі поранених.

Міністерство охорони здоров'я Палестини повідомило оновлені дані про кількість жертв заворушень, що виникли між палестинцями в секторі Газа та ізраїльськими військовими. Зазначається, що загинуло 58 протестувальників і 2700 отримали поранення внаслідок обстрілів, застосування сльозогінного газу та інших засобів, повідомляє Reuters.

Це день у Палестині вже назвали найкривавішим з 2014 року. Однак реакція світової спільноти не однозначна. Як зазначає інформагентство, такі країни, як Франція і Великобританія обрали стриману позицію, тоді як Туреччина назвала інцидент "масовим вбивством".

У свою чергу, Білий дім прийняв офіційну позицію Ізраїлю, який назвав дії своїх військових, як вимушену оборону кордону, а відповідальність за насильство поклав на ХАМАС.

Масові протести палестинців спровокував перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалиму. Відкриття посольства відбулося 14 травня і було приурочено до 70-ї річниці утворення Держави Ізраїль. Цю подію палестинці називають Накба, або "День катастрофи", 15 травня вони щорічно проводять акції протесту.

Президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю та 6 грудня, американський президент доручив Державному департаменту почати роботу по перенесенню посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму. Від рішення США дистанціювалися члени Ради Безпеки ООН.

Лідери Європейського Союзу на Саміті в Брюсселі 14 грудня підтвердили незмінність позиції по Єрусалиму. Вона зводиться до відданості ідеї двох держав – єврейської та палестинської, які шляхом переговорів повинні вирішити подальшу долю міста.

Детальніше про рішення американського президента щодо Єрусалиму та його наслідки для США читайте у статті політолога Віктора Каспрука "Столичне питання" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".