UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кількість пластику, що потрапляє в океани, може зрости майже втричі до 2040 року — дослідження  

На думку дослідників, потрібна сильна юридично обов’язкова глобальна угода, яка зупинить проблему.

Згідно з дослідженням американської організації 5 Gyres Institute, кількість пластику, що потрапляє у Світовий океан, зросла до «безпрецедентного» рівня з 2005 року і може майже потроїтися до 2040 року, якщо не буде вжито подальших заходів. Про це повідомляє Reuters.

5 Gyres Institute заявила, що до 2019 року в океанах плавали приблизно 171 трильйон пластикових частинок. 

За прогнозами дослідників, до 2040 року забруднення морського середовища пластиком може зрости у 2,6 раза, якщо не буде запроваджено юридично обов'язкову глобальну політику.

У дослідженні розглядалися дані про забруднення пластиком на поверхневому рівні з 11 777 океанічних станцій у шести основних морських регіонах за період з 1979 по 2019 рік.

«Ми виявили тривожну тенденцію експоненціального зростання мікропластику в світовому океані з початку тисячоліття. Нам потрібен сильний юридично зобов'язуючий глобальний договір ООН щодо пластикового забруднення, який зупинить проблему в джерелі», - заявив співзасновник 5 Gyres Group Маркус Еріксен.    

Мікропластик є особливо небезпечним для океанів: він не лише забруднює воду, але й пошкоджує внутрішні органи морських тварин, які приймають пластик за їжу.

За словами експертів, дослідження показало, що рівень забруднення океанів пластиком був недооцінений.

«Цифри в цьому новому дослідженні приголомшливо феноменальні і майже не піддаються розумінню», - сказав дослідник Пол Харві з Environmental Science Solutions.

У листопаді минулого року в Уругваї ООН розпочала переговори щодо угоди про боротьбу із забрудненням пластиком з метою укладення юридично обов'язкового договору до кінця наступного року.

Організація Greenpeace заявила, що без потужного глобального договору виробництво пластику може подвоїтися протягом наступних 10-15 років, а до 2050 року - потроїтися.

Читайте також: DW: Пластик та глобальне потепління — основні загрози для Світового океану

Раніше повідомлялося, що дві сотні країн-членів Організації об'єднаних націй схвалили договір про захист екосистеми та ресурсів Світового океану, згідно з яким близько третини океанських вод стануть акваторією, що охороняється. Наразі охороняються лише 1,2 відсотка океану.