Кількість мігрантів, які прибули до кордонів ЄС, вперше перевищила 100 тисяч за місяць і склала 107 тисяч осіб у липні 2015 року, повідомило агентство Європейського союзу з безпеки зовнішніх кордонів Frontex.
Згідно з його даними, в липні 2014 року число прибулих мігрантів в ЄС було втричі менше, причому приплив зріс на середземноморському, так і на балканському напрямку. Близько 50 тисяч людей прибули на острови в Егейському морі, більшість з них висадилися на грецьких островах Лесбос, Хіос, Самос і Кос.
Італійська влада нарахували в липні 20 тисяч новоприбулих мігрантів, які втікали переважно з Еритреї та Нігерію через Лівію. У свою чергу, угорські власті повідомили про прибуття більше ніж 34,8 тисячі мігрантів.
Всього кількість мігрантів, які прибули до кордонів Євросоюзу за 2015 рік, склала 340 тисяч чоловік, тоді як за весь 2014 рік їх налічувалося 280 тисяч. При цьому Frontex зазначає, що основну частину нелегальних мігрантів складають вихідці з Сирії та Афганістану, більшість з яких прибули в Грецію через Туреччину.
"Frontex закликало країни-члени надати додаткове обладнання та персонал для підтримки наших операцій в Греції та Угорщини, а Європейська комісія схвалила національні програми, щоб надати значну фінансову допомогу країнам-членам для вирішення цих проблем", - заявив виконавчий директор організації Фабріс Лежери.
Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб.
10 серпня на вирішення проблеми мігрантів Євросоюз виділив 2 мільярди 400 мільйонів євро. Заява Брюсселя про виділення коштів з'явилася після призову британського зовнішньополітичного відомства переглянути міграційне законодавство ЄС і запропонувало ввести законодавчі заходи, що гарантували б повернення на батьківщину громадян африканських і азіатських країн.
У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.