Кількість біженців у всьому світі досягла в минулому році 244 млн осіб, що на 41 % більше, ніж у 2000 році. Про це йдеться в доповіді ООН, оприлюдненій у вівторок, 12 січня. У документі, який всесвітня організація публікує кожні два роки, наголошується, що кількість людей, які добровільно чи вимушено переселилися в іншу країну, збільшилася з 2000 року на 71 млн осіб.
Нові дані ООН враховують ті 20 млн біженців, які покинули рідні місця через збройні конфлікти. В основному, це громадяни Сирії, Афганістану та Сомалі. Близько третини всіх мігрантів (78 млн осіб) живуть в Європі, в тому числі 12 млн - в одній тільки Німеччині і ще 9 млн - у Великобританії. У США проживають 47 млн, у Росії - 12 млн і в Саудівській Аравії - 10 млн осіб, народжених за межами країни, говориться в доповіді.
Для полегшення страждань людей у Сирії, де лютує громадянська війна, ООН закликала виділити гуманітарну допомогу в розмірі до 8 млрд доларів. Всесвітня організація також закликала знайти ще 500 млн доларів на шкільне навчання сирійських дітей в сусідніх з Сирією країнах - Туреччині, Йорданії та Лівані.
У Лондоні 4 лютого відбудеться чергова конференція країн-донорів щодо Сирії. У 2015 році ООН закликала виділити на допомогу сирійцям 8,4 млрд доларів, проте вдалося зібрати лише 3,3 млрд доларів. Для надання невідкладної гуманітарної допомоги людям в усьому світі ООН закликала виділити в цьому році 20,1 млрд доларів.
Як повідомлялося, майже кожна четверта дитина, яка проживає в гарячих точках світу, не ходить до школи. Такі дані наводяться у звіті Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. Це 22 країни і 24 мільйони дітей. Найбільша їх частка представлена в у Південному Судані, Нігерії та Афганістані.