UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Кілер» Лукашенка просить притулку в Україні

Один з фігурантів справи про «замах» на президента Білорусі має посвідку на проживання в Україні

Один з обвинувачених у справі про «замах на Олександра Лукашенка» глава Могилевської обласної організації партії Білоруський Народний Фронт Віталій Макаренко подав прохання в Державну міграційну службу України з проханням про надання статусу біженця або додаткового захисту української держави. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Справа в тому, що у Макаренка є посвідка на проживання в Україні і тут живе його сім'я.

Також обвинувачений і його захист планують звернутися до Офісу генпрокурора України, щоб, з одного боку, повідомити про політичні мотиви кримінальної справи проти нього в Білорусі і клопотати про невидачу, а з іншого - для отримання інформації про екстрадицію.

Макаренко зазначив, що справа проти нього явно політична і сфальсифікована. Він запевнив, що не скоював ніяких дій, які можна кваліфікувати як змова або замах.

Білорус не виключає, що його включили в список фігурантів справи з метою просування акценту про «український слід».

«Зараз такі конфронтаційні відносини з Україною... І тому, що більший період часу я провів в Україні, моя сім'я живе тут, мабуть, хотіли просунути український слід. Інакше, я не розумію, навіщо я їм потрібен », - заявив Макаренко.

Раніше повідомлялося, що КДБ похвалився зізнаннями заарештованих. Троє громадян Білорусі, затриманих за звинуваченням у підготовці перевороту і вбивства Олександра Лукашенко, визнали себе винними в участі в «змові». Їх зізнання показали в ефірі білоруського державного пропагандистського телеканалу «ОНТ» в неділю, 25 квітня.

17 квітня білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив, що на нього і його синів нібито готували замах. Відео, на якому «змовники» обговорюють «план захоплення влади» було записано в одному з московських ресторанів, запис ФСБ передала КДБ Білорусі. Двоє учасників зустрічі були затримані в Москві і передані спецслужбам Лукашенко.

У ФСБ стверджують, що Зенковича і Федути консультували в США і Польщі, а до захоплення влади в Мінську вони планували залучити «місцевих і українських націоналістів». Вашингтон і Варшава свою причетність до цієї провокації спростували.

Після «викриття змовників» і зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним Лукашенко заявив, що планує видати декрет про негайну передачу президентських повноважень Раді безпеки в разі «екстреної ситуації» в Білорусі.