UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київ продовжує отримувати від США військову допомогу, але гроші у Пентагону закінчуються – Маркарова

Оксана Маркарова пояснила, як Україна зараз отримує допомогу, якщо пакет на 61 млрд доларів Конгрес не погодив.

Україна продовжує отримувати від США військову допомогу, навіть попри те, що в американського Міністерства оборони закінчуються гроші, заявила посол України у США Оксана Маркарова в інтерв’ю «Голосу Америки». Зокрема, за її словами, Київ продовжує отримувати допомогу від попередніх закупівель. 

«Дуже багато виділень які були влітку, особливо які закуповувались по програмі USAI, - пам’ятаєте були великі пакети по 3 мільярди доларів, по 2 мільярди доларів? – це все були закупівлі. Тому постачання тривають. І якщо ми не бачимо нових виділень, постачання насправді йдуть, зниження немає. Чи означає це що нам достатньо зброї? - ні», – пояснила посол.

Водночас вона додала, що Україні треба більше зброї. А для цього терміново потрібні нові законопроєкти і повноваження для виділення з власних запасів. Крім того, потрібні нові закупівлі. 

«Тому, всі очі зараз на Конгрес США», – сказала Маркарова, маючи на увазі пакет допомоги Україні на 61 мільярд доларів, який уже декілька місяців американські законодавці не можуть погодити.

Читайте також: Маркарова відреагувала на провал голосування в Сенаті щодо допомоги Україні

Водночас за словами посла, Пентагон вже не має грошей, аби поповнювати власні запаси після того, як надали допомогу Києву. Маркарова пояснила, що США співпрацюють за трьома програмами. З них USAI (Ukraine Security Assistance Initiative/Ініціатива сприяння безпеці України ред.) та FMF (Foreign Military Financing/Іноземне військове фінансування ред.) – це програми із закупівлі. А Presidential Drawdown Authority (PDA – Уповноваження президента про виділення ред.) – це виділення зі складів готової зброї.

«У бюджеті, окрім програми на виділення, яка просто надає повноваження президенту та Міноборони США виділяти (готову зброю, – ред.), є також і сума закладена на відновлення (поповнення власних запасів США, після надання допомоги Україні, – ред.). Зараз ми в ситуації, коли нібито повноваження додаткові ще є, а от коштів на поповнення вже немає», – пояснила Маркарова.

За її словами, пріоритетом для посольства України у США зараз є погодження Конгресом пакета на 61 мільярд доларів. Адже Пентагон і так робить усе можливе.

«Насправді, департамент оборони США і особисто міністр Остін,… роблять дуже багато для того, щоб в будь-якій ситуації, максимально нам допомагати. Деякі підрозділи дуже активно виділяють із власних запасів. Однак, ми теж повинні розуміти, що чим швидше буде ухвалено цей законопроєкт (про $61 млрд додаткового фінансування, – ред.), тим менше нам буде треба просити звичайних службовців тут, проявляти героїзм. Вони теж повинні діяти абсолютно в межах своїх правил», – каже дипломатка.

Читайте також: Допомогу Україні США погодять швидше, ніж передачу заморожених активів РФ – Маркарова

Коментуючи можливі переговори між спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном та Білим домом щодо міграційної політики та допомоги Україні, Ленкфорд припустив, що вони були б корисними. Нагадаємо, що Джонсон почав розглядати таку можливість на тлі відсутності прогресу між законодавцями у Сенаті щодо зазначених питань. 

Американці дуже бояться напливу мігрантів, і це дає змогу республіканцям у Конгресі шантажувати демократів і блокувати допомогу Україні. Чи варто в цій ситуації очікувати швидкого компромісу між республіканцями й демократами пояснює Анна Бродські-Кроткіна в статті «Чи розблокують США допомогу Україні цього місяця?» на ZN.UA.