UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кидалися предметами і спалили стільці: в Албанії опозиція зірвала засідання парламенту на знак протесту

Депутати демократичної партії протестували проти ув'язнення свого колеги.

В Албанії опозиційні депутати з Демократичної партії зірвали засідання парламенту на знак протесту проти ув'язнення свого колеги-однопартійця нібито за наклеп, передає AP. Вказано, що демократи давно звинувачують Соціалістичну партію в узурпації влади, зокрема й судової.

Так, під час засідання парламенту 30 вересня опозиційні депутати скидали зі столів мікрофони, кидали різні предмети в крісла спікера та міністрів. Також демократи винесли стільці із сесійної зали та спалили їх перед будівлею парламенту.

Вони заявили, що ув’язнення Ервіна Саліанджі – це політично мотивована справа. Демократи закликали людей виходити на протести, які, за словами опозиції, заблокують столицю країни Тирану вже з наступного тижня.

Саліанджі 2018 року вимагав відставки тодішнього міністра внутрішніх справ від соціалістів Фатміра Хафаджа. Це сталося після того, як з’явилося відео, на якому двоє чоловіків стверджували, нібито брат Хафаджа причетний до незаконної діяльності. Представлені файли, зазначили в АР, виявилися сфабрикованими, а чоловіки, що були на відео, втекли з країни.

Саліанджі звинуватили в наклепі, а минулого тижня апеляційний суд підтвердив вирок у вигляді одного року ув’язнення. Демократ має подати клопотання до Верховного суду країни, аби оскаржити вирок.

Читайте також: Кулеба: Албанія планує найближчим часом відкрити своє посольство у Києві

Спікерка парламенту Еліза Спіропалі з Соціалістичної партії заявила, що спалення стільців є ознакою «неповаги до громадян, закону та інститутів демократичної держави».

Своєю чергою лідер демократів Салі Беріша, який перебуває під домашнім арештом за звинуваченням у корупції, заявив, що протест став початком боротьби опозиції за повернення влади перед парламентськими виборами, запланованими на наступний рік.

Соціалісти мають 73 депутати у 140-місній палаті парламенту та легко приймають майже всі законопроєкти. Посткомуністична Албанія бореться з корупцією, яка перешкоджає демократичному, економічному та соціальному розвитку країни.

Нагадаємо, на початку року президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Албанії Еді Рама підписали договір про дружбу та співробітництво між двома країнами. Вказувалося, що угода сприятиме розвитку співпраці Києва з Албанією та зміцненню позицій України в Балканському регіоні.