Підтримувані Іраном повстанці-хусити заявили про успішну атаку на британський та американський торговельні кораблі в Червоному морі, що ставить під сумнів ефективність трьох хвиль ударів США та Британії по об'єктах угруповання в Ємені. Про це повідомляє The Guardian.
Жодне з двох суден не зазнало серйозних пошкоджень, але інцидент підкреслить необхідність для комерційних кораблів або платити вищі страхові внески, або обирати довші й дорожчі маршрути, щоб уникнути загрози атак хуситів.
"Ми провели дві військові операції, перша була спрямована проти американського корабля (Star Nasia), а друга - проти британського корабля (Morning Tide)", - сказав речник хуситів Яхья Сарі у вівторок, 6 лютого.
Раніше цього ж дня охоронна компанія Ambrey повідомила, що британське судно під прапором Барбадосу "зазнало незначних пошкоджень у порту" за 57 морських миль від узбережжя Ходейди, без жертв. Корабель продовжив свій шлях.
Агентство морських торговельних операцій Великої Британії заявило у вівторок, що отримало повідомлення про снаряд, випущений у лівий борт судна на захід від Ходейди, і неподалік було зафіксовано невеликий корабель.
Снаряд пройшов над палубою і завдав незначних пошкоджень, але судно і екіпаж не постраждали та продовжили запланований рейс, додали у відомстві.
Сарі заявив, що атаки на кораблі у Червоному морі триватимуть, доки "агресія проти палестинського народу в Секторі Газа не буде припинена".
"Час для хуситів спливає, оскільки їхні можливості деградують. У них немає очей і вух з радіолокаційних станцій; вони все ще більше покладаються на Іран", - казав у понеділок міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.
Раніше повідомлялося, що війна між Ізраїлем і ХАМАС уже перекинулася на весь Близький Схід, а перспективи безпосереднього зіткнення між США та Іраном стають все більш вірогідними. Пряме втручання як Ірану, так і Штатів останніми тижнями, а також загибель американських військових, посилили побоювання, що конфлікт між двома країнами може перерости в прямий.
Схоже, уникнення ескалації — така ж мантра США щодо Ірану, як і щодо РФ. Іноді здається, що Сполучені Штати своєю миролюбною дипломатією запрошують Іран і РФ — за великим рахунком слабкі й нестабільні країни — до агресивних зовнішніх дій. Про це в статті “Чи можлива війна між Америкою та Іраном?” пише Олексій Їжак.