UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хелловін: значення та традиції святкування

Вважається, що у цей день на землю проникає нечисть.

31 жовтня у світі святкують Хелловін або переддень Дня всіх святих. Цей день вважається найстрашнішим у році, адже, згідно з повір'ями, саме тоді на землю проникає погань, а захиститися від неї допомагають страшні костюми та грим.

Значення Хелловіну

В англійській мові свято називається All Hallow's Eve, якщо скоротити цю назву, вийде Halloween. Вважається, що в його основі лежить Савін, свято, яке відзначали всі народи Британських островів. Його назва походить від кельтського Samhain, яке означало "кінець літа".

Кельти, які жили на території сучасної Великої Британії, ділили рік на світлу та темну частини, літо та зиму. Коли темна частина змінювала світлу, вони влаштовували свято.

Але вже з VIII століття День усіх святих поступово замінює Савін, основу ж сучасного Хелловіна поклало взаємопроникнення християнських та гаельських обрядів.

Читайте також: 10 кращих комедій про привидів для затишного вечора на Хелловін

Що прийнято робити в Хелловін

Кельти вірили, що у цей день відкривається кордон між світом живих та мертвих, а тіні померлих проникають на землю. Щоб захиститися від них, гасили вогнища та одягали страшний одяг.

У Хелловінську ніч також ворожили і приносили в жертву тварин. Вважалося також, що необхідно принести додому шматочок священного полум'я та за його допомогою запалити зимове вогнище.

Але донині ці традиції не збереглися. Прийнято одягати костюми, але вони вже не обов'язково мають бути страшними.

Замість вогнищ, запалених від священного полум'я, прийнято встановлювати світильник Джека - вирізати з гарбуза страшну пику і вставляти всередину свічку.

Існує також традиція випрошування солодощів. Діти одягають костюм, беруть спеціальні відерця у формі "світильника Джека" та йдуть від будинку до будинку з криками Treat or trick! ("Цукерки або смерть").