UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хакерські атаки Китаю на Велику Британію посилюють лінію фронту в холодній війні — Bloomberg

Кібератаки з боку Пекіна ускладнюють глибокі економічні відносини.

Викриття Китаю як сторони, відповідальної за хакерські атаки на виборчу комісію Великої Британії, не є особливим відкриттям у контексті холодної війни. Список країн, які мають історію спонсорованих державою кібервтручань і зацікавлені в підриві ліберальних демократій, є коротким.

Росія, яка демонструє неприховану ворожість до Заходу з моменту вторгнення в Україну понад два роки тому, відповідає обом критеріям. Ставлення Пекіна більш амбівалентне, але його поведінка не менш загрозлива, повідомляє Bloomberg.

За заявою віце-прем'єр-міністра Великої Британії Олівера Доудена в понеділок 25 березня у Палаті громад послідували аналогічні заяви з боку США, Австралії та Нової Зеландії, остання з яких також звинуватила Китай у націленості на свою парламентську мережу у 2021 році. Це вже другий скоординований заклик до припинення діяльності Китаю зі збору розвідувальних даних менш ніж за півроку. У жовтні керівники служб безпеки чотирьох країн — плюс Канада з цієї нагоди — разом з'явилися в Кремнієвій долині, щоб попередити про те, що директор ФБР Крістофер Рей назвав "безпрецедентним" шпигунством з боку Китаю.

Читайте також: Велика Британія співпрацює з Китаєм у боротьбі з кліматичною кризою — The Guardian

Окрім доступу до даних близько 40 мільйонів британських виборців, пов'язані з китайською державою суб'єкти також атакували електронні поштові скриньки членів парламенту, більшість з яких критично ставилися до придушення свободи в Гонконзі, Сіньцзяні та інших регіонах країни. Національний центр кібербезпеки Великої Британії заявив, що він "майже впевнений", що за цією кампанією стоїть організація, відома як Advanced Persistent Threat Group 31, або APT31.

Уряд Великої Британії запровадив санкції проти двох осіб, які вважаються членами APT31, а також проти підставної компанії цієї групи. Китай відкинув ці звинувачення як "дезінформацію".

Чому про це стало відомо саме зараз? Атаки сталися між 2021 і 2022 роками; британській владі, безперечно, не потрібно було стільки часу, щоб ідентифікувати винуватців. Одна з відповідей полягає в тому, що це великий рік для виборів. Велика Британія, ймовірно, піде на вибори пізніше цього року, а президентські вибори в США відбудуться в листопаді. Південна Корея, Індія, Індонезія, Австрія та Бельгія — серед інших країн, де цього року відбудуться національні вибори. Ці оголошення слугують попередженням Пекіну про те, що чотири члени Альянсу спостерігають за ним.

Читайте також: Китай проник у всі сектори економіки Великої Британії – звіт розвідки

Британія має торговельні відносини з Китаєм, шостим за величиною експортним ринком і четвертим за величиною джерелом імпорту, на суму 128 мільярдів доларів. А суперечливі імперативи бізнесу та безпеки призвели до розколів у правлячій Консервативній партії, де кожна спроба перезавантажити відносини заради економічного прагматизму викликає протест серед тих, хто хоче більш жорсткої лінії щодо Китаю.