Північнокорейських хакерів підозрюють в атаці на британську фармацевтичну компанію AstraZeneca. Саме ця компанія є одним із виробників вакцини проти коронавірусу, повідомляє агенція Reuters.
Повідомляється, що хакери видавали себе за менеджерів з пошуку роботи, звертаючись до персоналу AstraZeneca за допомогою веб-платформ LinkedIn та WhatsApp з фальшивими пропозиціями про роботу. Потім вони надсилали документи з описом фальшивої вакансії. Після завантаження цих документів хакери могли отримати доступ до комп’ютера «жертв кібератаки».
Ця хакерська операція була спрямована на "широкий спектр людей", включаючи співробітників компанії, які працюють над дослідженнями вакцини проти COVID-19. Однак, хакерська атака зазнала поразки.
Місія Північної Кореї при ООН в Женеві не відповіла на запит про коментарі. Раніше Пхеньян заперечував проведення кібератак.
Інструменти та методи, які використовувалися я в атаках, свідчать про те, що ці кібератаки є частиною постійної хакерської кампанії, яку американські чиновники та дослідники кібербезпеки приписують Північній Кореї.
Раніше основна кампанія північнокорейський кібератак була зосереджена на оборонних компаніях та медіа-організаціях, але протягом останніх тижнів вона була спрямована на цілі, пов'язані з COVID.
Кібератаки проти органів охорони здоров'я та виробників ліків зросли під час пандемії COVID-19, адже кримінальні хакерські групи намагаються отримати інформацію про останні дослідження.
Західні чиновники заявляють, що будь-яку викрадену інформацію можна продати з метою отримання прибутку або надати іноземним урядам цінну стратегічну перевагу.
Раніше повідомлялося, що цього року хакери з Ірану, Китаю та Росії намагалися здійснити кібератаки на фармацевтичні компанії і навіть Всесвітню організацію охорони здоров'я. Тегеран, Пекін та Москва заперечують звинувачення.