UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хакери розіслали тисячі електронних листів «від імені» ФБР – Bloomberg

Зловмисники помстились за розслідування діяльності міжнародної хакерської організації The Dark Overlord.

У суботу, 13 листопада, невідомі хакери зламали зовнішню систему електронної пошти Федерального бюро розслідувань США та розіслали користувачам десятки тисяч листів, пише Bloomberg.

За даними проекту Spamhaus, що займається моніторингом кіберзагроз, повідомлення отримали щонайменше 100 тисяч користувачів. У листах хакери попереджали про можливу кібератаку. «Терміново: зловмисник у системі», - ішлося у посланнях хакерів.

Повідомлення було підписано Міністерством внутрішньої безпеки США та попереджало одержувачів, що «зловмисник» – експерт з кібербезпеки Вінні Троя, який минулого року розслідував діяльність хакерської організації The Dark Overlord.

Офіційна позиція: у ФБР заявили, що «поінформовані про інцидент, пов'язаний із підробленими електронними листами від облікового запису електронної пошти @ic.fbi.gov». До розслідування підключиться Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA). Інших відомостей у Бюро надати поки що не можуть, оскільки розслідування триває.

Думки експертів: за словами колишнього помічника керівника кібервідділу ФБР у Нью-Йорку, голови відділу професійних послуг компанії з кібербезпеки BlueVoyant Остіна Бергласа існує кілька систем електронної пошти ФБР.

Та, яку зламали хакери – загальнодоступна, агенти використовують її для обміну інформацією, яка не є таємною. Для передачі таємної інформації, запевняє Берглас, використовуються інші канали зв'язку.

Водночас, експерти Spamhaus зазначають: у листах не було шкідливого ПЗ. Імовірно, метою кібератаки було дискредитувати Трою чи завалити Бюро дзвінками.

Читайте також: США призначили винагороду $10 млн за інформацію про хакерів, пов'язаних з Росією

Нагадаємо, у вересні Росія розпочала чергову масштабну кібератаку проти США. За даними керівника служби безпеки Microsoft Тома Берта, цього року група лояльних Кремлю хакерів Cozy Bear була пов'язана з 23 тисячами атак на понад 600 організацій.

Новий виток атак розпочався за кілька місяців після того, як президент США Джо Байден особисто попередив голову Кремля Владіміра Путіна, що Росія має зупинити кібератаки.