UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хакери атакували Норвегію

Спецслужби країни поклали відповідальність на злочинне проросійське угруповання.

За останню добу низка установ у Норвегії зазнала масованої DDoS-атаки, повідомила в середу норвезька служба безпеки NSM, звинувативши у зазначених діях злочинне проросійське угруповання, повідомляє “Голос Америки”.

Атаки, що розпочалися вночі, були спрямовані на приватні та державні установи, які надають важливі послуги, повідомило агентство, не вдаючись до деталей.

“Ми працюємо над тим, щоб з'ясувати, чи є зв'язок із державними структурами, – заявила пізніше голова NSM Софі Ністроєм журналістам. – Ми абсолютно впевнені, що жодної конфіденційної інформації не було викрадено”.

Сайт норвезької інспекції праці був недоступний у середу, і ЗМІ Норвегії повідомили, що він був серед тих, що зазнали нападу.

"Останнім часом ми спостерігали подібні атаки в інших країнах, хоча жодна з них не повідомила про якісь довгострокові наслідки", - пояснили в NSM.

Нагадаємо, влада Норвегії відхилила запит російської гірничодобувної компанії перевезти товари на територію Шпіцбергена через материкову частину країни. За інформацією МЗС Норвегії, конкретну заявку на отримання дозволу на транспортування було відхилено ще 15 червня.
На прикордонній станції Стурскуг "застрягли" 20 тонн російських товарів, які прямували до російського шахтарського міста Баренцбург на території Шпіцбергена.

Шпіцберген — полярний архіпелаг, розташований у Північному Льодовитому океані, між 76°26' і 80°50' північної широти і 10° і 32° східної довготи. Найпівнічніша частина Норвегії. Адміністративний центр - місто Лонгір.
У 1920 році в рамках мирної Паризької конференції було укладено Договір про Шпіцберген, який закріплював суверенітет Норвегії над архіпелагом, але при цьому всі держави-учасниці Договору мали право здійснювати комерційну та науково-дослідну діяльність на основі повної рівності та демілітаризованого статусу архіпелагу.
Значну господарську діяльність на архіпелазі, окрім Норвегії, здійснює лише Росія, що має на острові Західний Шпіцберген російський населений пункт — селище Баренцбург, а також законсервовані селища Піраміда та Грумант.