UA / RU
Підтримати ZN.ua

Керрі заявив про наявність серйозних перешкод на шляху сирійського врегулювання

У США вважають, що їх ініціатива з деескалації сирійського конфлікту вперше дозволила зібрати разом головних світових гравців і накреслити графік переговорів.

На шляху досягнення миру в Сирії стоять серйозні перешкоди, але досягнуто певного прогресу, вважає держсекретар США Джон Керрі.

"На шляху до миру в Сирії зберігаються серйозні перешкоди, але вимоги до врегулювання звучать переконливо. І чим більше зусиль ми будемо докладати до досягнення мети, тим простіше буде для нас робити реальні і єдині зусилля проти ДАЄШ (арабська абревіатура "Ісламської держави", ІД, – ред.) – сучасного втілення диявола і ворога, якого треба знищити", – заявив держсекретар для газети Boston Globe.

Він зазначив, що політика США щодо Близького Сходу будується за трьома напрямками: активізація дій міжнародної коаліції проти ІД, запобігання поширення тероризму в регіоні і дипломатичні зусилля по сирійському врегулюванню.

Коментуючи останній напрямок, він зазначив: "Ми виступили з оновленою дипломатичною ініціативою щодо деескалації сирійського конфлікту, заохочуємо політичний перехід, ізоляцію тероризму. Ця ініціатива вперше дозволила зібрати разом головних світових гравців і накреслити графік переговорів між відповідальною опозицією і сирійським урядом".

До позитивних підсумками американської зовнішньої політики в 2015 році Керрі відніс успішне проведення паризької конференції з клімату, угода з іранського атому, відновлення дипломатичних відносин з Кубою, боротьбу з вірусом Ебола.

"Незважаючи на нестабільність і трагедії, минулий рік вселяє нову надію на те, що спільно світове співтовариство зможе впоратися з ще більш серйозними труднощами. І це добре, оскільки вимоги керівництва неукоснительны, і, як кожен календар змінюється наступним, ми повинні бути готовими, і, безумовно, ми готуємося до нових очікуваним випробувань", – резюмував держсекретар.

Читайте також: У трьох містах Сирії почалася евакуація мирних жителів і повстанців

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

У той же час агентство Bloomberg повідомляло, що Путін виступає за дострокові президентські вибори в Сирії, за підсумками яких президент Башар Асад міг би отримати новий мандат.

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.