Глава Держдепу США Джон Керрі заявив російській стороні, що хоче стати свідком подальшої розрядки ситуації в Сирії, яка буде супроводжуватися зниженням рівня насильства та нарощуванням поставок гуманітарної допомоги.
Як зазначив Керрі у спілкуванні з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим перед початком переговорів у Москві, їхньої країни виконали величезну роботу, всього за три тижні реалізувавши перемир'я в Сирії.
Тим не менш, прогрес дуже крихкий, і міжнародному співтовариству слід докласти масу зусиль, щоб не допустити нового витка ескалації конфлікту.
14 березня російський президент РФ Володимир Путін оголосив про виведення російських військ з Сирії, хоча агентство Reuters з посиланням на власні джерела повідомило, що США не бачать ознак підготовки Росії до виведення військ з Сирії. За даними Пентагону, в справжній момент територію країни залишила лише невелика частина військового контингенту РФ.
Незважаючи на це, російські війська продовжують брати активну участь в конфлікті. 23 березня війська президента Сирії Башара Асада, прикриваються російською авіацією, досягли околиць стародавнього міста Пальміра в ході їх спільної кампанії з повернення контролю над регіоном, захопленому бойовиками "Ісламської держави".
Раніше російський Генштаб вимагав екстреної зустрічі з американськими представниками, щоб обговорити з ними тонкощі контролю за дотриманням перемир'я, пригрозивши використовувати силу на свій розсуд у разі відмови вже з 22 березня. Даний відхилили ультиматум в США, заявивши про те, що подібні проблеми вирішуються у конструктивному ключі.