UA / RU
Підтримати ZN.ua

Керрі прогнозує консенсус щодо ЗВТ "Транстихоокеанське партнерство" до кінця 2015 року

Нова зона вільної торгівлі може охопити 12 держав.

Державний секретар США Джон Керрі висловив упевненість, що учасники переговорів досягнуть консенсусу щодо амбітної торгового угоди по зоні вільної торгівлі під назвою "Транстихоокеанське партнерство" (TTP - англ.), сторонами якого можуть стати до 12 країн.

Такий оптимізм Кері висловив у п'ятницю, перебуваючи з візитом у В'єтнамі.

"Ми зможемо завершити переговори до кінця року", - сказав Керрі на зустрічі зі студентами в Ханої.

Він також порівняв переговори по створенню ТТП з переговорами щодо іранської ядерної програми, яка, зазначив Керрі, в кінцевому підсумку закінчилася угодою, передає Reuters.

Транстихоокеанське партнерство є проектом, заснованим чотирма країнами по обидві сторони Тихого Океану - Брунеєм, Чилі, Новоїю Зеландіює та Сінгапуром у 2005-2006 роках. Пізніше інтерес до даного торгового партнерства виявили ще вісім країн, таких як США, Канада, Австралія, Мексика, В'єтнам, Малайзія, Філіппіни і Перу. З 2008 року тривають переговори щодо приєднання цих країн до угоди, однак поки консенсус не досягнуто.

The New York Times

ТТП у складі США та інших 11 країн буде представляти із себе одну з найбільших у світі "мега-регіональних" зон вільної (безмитної) торгівлі з сукупним ВВП в 28 трильйонів доларів. При укладанні загальної угоди, нова ЗВТ вбере в себе дві п'ятих світової економіки і третю частину всієї світової торгівлі.

Як вважає ряд експертів по всьому світу, через створення нової ЗВТ США збирається відновити вплив в Азіатському-Тихоокеанському регіоні. У той же час, Китай, що зміцнюється в регіоні , не бере участь у переговорах і досить обережно ставиться до таким ініціатив оточуючих його держав.

Найбільшою ЗВТ в світі на даний момент є формат АСЕАН+Китай.

Раніше повідомлялося, що паралельно з переговорами про ТТП, завершуються переговори про створення іншої рекордної зони вільної торгівлі - між США та Євросоюзом.