Гаазький суд може почати процес по справі влади КНДР за злочини проти людяності. Комітет з прав людини Генеральної асамблеї ООН звернувся до ради безпеки ООН з пропозицією ініціювати процес.
В основу прийнятої резолюції покладено звіт ООН, який детально описує систему таборів для політв'язнів у Північній Кореї, де людей піддають тортурам, згвалтувань і страт. Згідно зі звітом, у таборах перебувають до 120 тисяч північнокорейців. Документ прийнятий ООН покладає відповідальність за злочини на вище керівництво країни.
Підготовлену ЄС і Японією резолюцію підтримали 111 країн, ще 55 утрималися. Проти ухвалення документа проголосували 19 держав, серед яких - Росія, Китай, Іран та Сирія. Противники резолюції виступили проти втручання ООН у справи суверенної держави. У Раді Безпеки ухвалення документа може блокувати Китай, який є союзником КНДР і має право вето. Крім того, резолюції в Радбезі може не підтримати і Росія.
Комісія з розслідування порушень прав людини в Північній Кореї була створена Радою з прав людини ООН у березні 2013 року. В лютому 2014 року комісія встановила факт здійснення в країні злочинів проти людяності.