UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кемерон вважає необхідним обмежити свободу пересування всередині ЄС

Право вільного в'їзду у Великобританію повинні користуватися лише громадяни тих країн ЄС, чий економічний розвиток відповідає британському, вважає Девід Кемерон.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон висловився за обмеження свободи пересування в Європейському союзі. Громадяни країн, які нещодавно стали членами Євросоюзу, не повинні мати право вільного в'їзду у Великобританію, заявив Кемерон.

На його думку, право вільно пересуватися по Сполученому Королівству можуть отримати жителі лише тих країн ЄС, чий рівень економічного розвитку відповідає британському.

Кемерон також попередив, що його країна не завжди буде виступати за процес все більш тісної інтеграції з Євросоюзом.

Глава британського уряду запевнив, що його держава не буде вимагати для себе права вето, що дозволяє заблокувати той чи інший закон ЄС, однак закликав Брюссель надати парламентів країн-членів Євросоюзу групове право виступати проти законопроектів в разі незгоди з ними.

Глава британського уряду представив голові Євроради Дональду Туску пропозиції щодо реформи Євросоюзу. Туск, у свою чергу, вже підтвердив отримання листа і заявив про готовність почати переговори з країнами ЄС про пропозиції Лондона.

Раніше федеральний канцлер Ангела Меркель після що відбулася в жовтні бесіди з Девідом Кемероном заявила, що такі очевидні здобутки європейської інтеграції як свобода пересування в його межах і відсутність дискримінації не стануть предметом обговорення в рамках спроб реформування ЄС.

Підсумком переговорів Великобританії з Брюсселем з питання реформи Євросоюзу має стати референдум громадян Сполученого Королівства, темою якого буде членство в ЄС. Плебісцит повинен відбутися не пізніше грудня 2017 року, проте передбачається, що він пройде вже в 2016 році.

Раніше британсоке видання опублікувало мова Кемерона у зв'язку з наміром провести референдум про вихід країни з ЄС. Згідно з текстом листа, прем'єр-міністр Великобританії вважає, що вихід його країни з ЄС є не просто питанням робочих місць і торгівлі, але і питанням безпеки".

Кемерон хоче провести референдум про членство Великої Британії в ЄС вже у 2016 році. У той же час, опитування демонструють, що за вихід Великої Британії з Євросоюзу виступають лише 36% громадян, 55% вважають, що країна повинна залишатися в складі ЄС.