UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кемерон хоче обмежити свободу переміщення між країнами Євросоюзу

Фундаментальний принцип Євросоюзу про свободу пересування призвів до масштабних переселень всередині Європи, тому, як вважає британський прем'єр-міністр, його вже не можна приймати "беззастережно".

Британський прем'єр-міністр Девід Кемерон пропонує ввести обмеження на вільне переміщення усередині країн Євросоюзу. У статті, опублікованій газетою Financial Times, Кемерон доводить, що цей принцип підштовхнув населення європейських країн до масової міграції, і каже, що настав час для переговорів щодо нової угоди.

За словами британського прем'єра, Євросоюзу необхідні зміни, "якщо він хоче повернути довіру людей". Фундаментальний принцип ЄС про свободу пересування призвів до масштабних переселень всередині Європи, тому його не можна приймати "беззастережно". Відповідно до заяви Кемерона, обмеження внутрішньоєвропейської міграції хочуть не тільки у Великобританії, але і в Австрії, Німеччині та Нідерландах. Лондон збирається розробляти нові принципи міграційної політики разом з ними.

Прем'єр-міністр також розповів, як його уряд і Консервативна партія у разі перемоги на виборах 2015 року збираються боротися з мігрантами з ЄС на території своєї країни. Зокрема, він пропонує скоротити виплати безробітним мігрантам, які нещодавно приїхали до країни, а також відмовити їм у грошовій допомозі, що належить громадянам Великобританії.

Кемерон відзначає глибоку заклопотаність британців у зв'язку з можливим напливом до країни громадян Румунії та Болгарії - з січня 2014 року, коли обмеження для них буде знято, закінчаться терміни обмежень на трудову міграцію з Румунії і Болгарії. У Великобританії очікують, що щорічно до країни будуть приїжджати 50 тисяч осіб з цих держав.

Уряд Кемерона і раніше пропонував змінити законодавство, щоб обмежити приплив мігрантів як з бідних країн ЄС, так і з країн за межами Євросоюзу. Лунали навіть ініціативи стягувати спеціальну заставу з громадян, які в'їжджають в країну, щодо яких існує підвищений ризик порушення імміграційного законодавства.

Прем'єр-міністр заявляє, що Британія буде обмежувати право іноземних мігрантів на отримання допомоги і пільг; тих ,хто ночує під відкритим небом або займаються жебрацтвом, буде видворено з країни.

Останнім часом рівень імміграції до Великобританії значно підвищився. За даними переписів населення, з 2001 по 2011 рік кількість мігрантів в Англії та Уельсі зросла на 2,1 мільйона осіб.

zn
Потрібен довготерміновий Шенген?

Нагадаємо, проти вступу Болгарії та Румунії до Шенгену виступає низка країн-членів ЄС, в тому числі Німеччина, Франція, Нідерланди тощо.

Румунії вже кілька разів відмовляли у цьому питанні, мотивуючи рішення тим, що влада цієї країни недостатньо ефективно бореться з корупцією, організованою злочинністю, не може гарантувати безпеку своїх кордонів, не виконала зобов'язання щодо інтеграції у суспільство циган. У Бухаресті, навпаки, вважають, що країна виконала усі умови. Кілька румунських експертів дотримуються думки, що головною причиною відмови є те, що на початку наступного року буде знято офіційне обмеження на прихід трудових мігрантів на ринки ЄС із країн-новачків. На цьому тлі у німецьких та британських ЗМІ розгорнулася пропагандистська кампанія, що описує негативні наслідки цього кроку в умовах падіння економіки та зростання безробітних у країнах єврозони, число яких зросло до 19 мільйонів.

У середині листопада 2013 року офіційний представник Єврокомісії Фредерік Вінсент повідомив, що Болгарія і Румунія не зможуть вступити у Шенгенську зону в 2014 році, оскільки Євросоюз не готовий до розширення Шенгенського простору. "Думка ЄК залишається незмінною: Болгарія і Румунія готові вступити в Шенген. Але зараз в ЄС склалася така ситуація, внаслідок якої Шенгенський простір не може бути розширено в 2014 році. ЄС не готовий до цього", - зазначив Фредерік Вінсент.

Шенгенська угода передбачає скасування паспортно-візового контролю на кордонах країн-учасниць угоди. В даний час в Шенгенську зону входять 26 країн, з яких 4 (Норвегія, Ліхтенштейн, Швейцарія та Ісландія) не є членами Євросоюзу. Болгарія і Румунія є членами ЄС з 2007 року. !zn

Читайте також:

Великобританія може вийти з Європейської конвенції з прав людини

ЄС посилить контроль на південних морських кордонах, через які йдуть потоки нелегальної імміграції

Болгарію і Румунію не хочуть приймати в Шенген