UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кемерон буде домагатися схвалення парламентом Великобританії операції проти ІД у Сирії

Британському прем'єру необхідно переконати лейбористів у необхідності бомбити ІД у Сирії.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон позитивно оцінив резолюцію ООН про боротьбу з "Ісламською державою" (ІД) і заявив, що він буде продовжувати домагатися згоди британського парламенту на участь країни у військовій операції проти ІД у Сирії, повідомляє агентство AFP.

"Я буду продовжувати наводити аргументи на користь більш активних дій і домагатися підтримки в парламенті щодо операції, яку я вважаю необхідною для захисту нашої власної безпеки в рамках міжнародної стратегії", - сказав Кемерон.

Читайте також: Контррозвідка Великобританії повідомила про підготовку ІД терактів в країні – Telegraph

Видання The Times повідомляло, що прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон не буде виносити на голосування парламенту питання про бомбардування позицій терористичного угрупування "Ісламська держава" в Сирії. Повідомляється, що Кемерону не вдалося переконати в цьому питанні достатню кількість депутатів від Лейбористської партії.

На початку жовтня міністр оборони Великобританії Майкл Феллон заявив, що Росія здійснює безладні бомбардування Сирії, які призводять до загибелі мирних жителів. За словами Фэллона, попередні дані розвідки вказують на те, що з 20 авіаударів, нанесених російськими військовими в Сирії, всього один припадає на позиції бойовиків "ІД".

4 жовтня глава МЗС Великобританії Філіп Хаммонд заявив, що Росія веде "класичну асиметричну війну" в Сирії, використовуючи військову силу для підтримки режиму сирійського президента Башара Асада, офіційно заявляючи про боротьбу з терористичним угрупуванням "Ісламська держава".

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.