UA / RU
Підтримати ZN.ua

Карантин у Німеччині не скасують до 19 квітня — Меркель

"Найгірше буде, якщо влада запровадить послаблення, а потім знову змушена буде скасувати їх через збільшення кількості смертей".

Усі обмеження, які стосуються карантинних заходів, впроваджених для боротьби з пандемією коронавірусу, у Німеччині будуть актуальними ще щонайменше до 19 квітня. Про це заявила канцлерка Ангела Меркель, пише DW.

"Найгірше буде, якщо влада запровадить послаблення, а потім знову змушена буде скасувати їх через збільшення кількості смертей. Тому федеральний уряд і уряди земель домовилися, що обмеження на пересування діятимуть до 19 квітня", - пояснила Меркель.

Також канцлерка розповіла, що наразі уряд вирішує, як саме будуть виглядати обмеження, які, ймовірно, покроково вводитимуть згодом. Однак Меркель відмовилася називати дати їх впровадження.

Канцлерка запевнила, що на послаблення карантину можна буде сподіватися лише тоді, коли кількість випадків інфікування мінімізується і німецьке МОЗ буде справлятися з кількістю хворих.

Читайте також: Росія очікувано відреагувала на спільну заяву Франції і Німеччини щодо Донбасу та звинуватила Україну

Раніше повідомлялося, що в Міністерстві фінансів країни взяли історичний пакет фінансування боротьби з коронавірусом. Його сума дорівнює половині звичайних щорічних витрат Німеччині.

Пакет прийняли, оскільки економіка країни готується до свого найбільшого спаду за останні десятиліття. Бізнес-діяльність падає рекордними темпами на тлі карантинних обмежень через коронавірус. Економічний інститут Ifo передбачив масові банкрутства, які може бути навіть більшими, ніж під час фінансової кризи.

Правляча коаліція Німеччини з консервативного блоку Меркель і соціал-демократи відкладають боротьбу, щоб домагатися надзвичайних повноважень, відмовляючись від своєї давньої політики збалансованого бюджету.

Нагадаємо, що після закінчення карантинних заходів, впроваджених у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції, Німеччина впускатиме трудових мігрантів. Щомісяця, починаючи з квітня, в країні очікуватимуть до 40 тис. працівників.

Таке рішення було прийнято, аби уникнути дефіциту працівників, а також нестачі сезонних фруктів та овочів, яка потім може спровокувати зростання цін на них.