UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канада збирається ввести санкції проти української влади

Санкції передбачають заморожування рахунків президента і його оточення, а також візові обмеження.

Канадські парламентарії на слуханнях, які відбулися напередодні в Палаті громад, висловилися за необхідність запровадження адресних 3 та його оточення.

Депутати запропонували вдатися до "заморожування банківських рахунків цих осіб, якщо їх буде виявлено в Канаді, і до візових обмежень можливостей щодо здійснення цими особами закордонних поїздок".

При цьому парламентарії підкреслили, що "санкції, якщо уряд прем'єра Харпера погодиться піти на це, не має бути направлено проти українського народу".

За словами лідера Ліберальної партії Джастіна Трюдо, "уряд Канади зобов'язаний чинити тиск на уряд України для того, щоб він вступив у переговори з опозицією".

У свою чергу депутат-ліберал Марк Гарно заявив, що "необхідно також, щоб Харпер особисто зателефонував Януковичу і висловив йому тривогу, яку відчувають канадці з приводу ескалації насильства в Україні". "Крім того, слід направити в Україну канадських спостерігачів", - додав він.

"Оттаві слід координувати свої санкційні дії разом з Європейським союзом і США, бо у такому випадку на уряд Януковича будуть чинити більший тиск", - вважає представник Нової демократичної партії Канади Пол Дьюар.

У схваленій одностайно всіма партійними фракціями заяві йдеться, що "Палата громад засуджує закон, прийнятий в Україні 16 січня і суттєво обмежує права українців на організацію мирних протестів".

"Такий закон підриває свободу і демократію в Україні, - зазначили парламентарі. - Палата закликає утримуватися від насильства та з повагою ставитися до права народу України на мирні протести. Уряд Канади має у співпраці з іншими країнами розглянути всі можливі варіанти реагування, включаючи санкції, для того, щоб демократія почала на Україні бути захищеною".

Раніше повідомлялося про те, що віце-президент США Джозеф Байден висловився проти введення надзвичайного стану в Україні та за скасування прийнятих 16 січня законів. Ще раніше влада США заявила, що не горить бажанням вводити односторонні санкції проти України, але готова за необхідності піти на такий крок.

У свою чергу, верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон закликала український уряд і опозицію до діалогу. При цьому міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що події в Києві вимагають єдиної реакції від Європейського Союзу.

Масові заворушення в Києві почалися 19-го січня після того, як внутрішні війська і співробітники "Беркута" перекрили вулицю Грушевського для демонстрантів, які прямували до Верховної Ради. 21-го січня продовжилися найбільші з початку акцій протесту зіткнення демонстрантів з міліцією. !zn

Читайте також:

Віце-президент США закликав Януковича прибрати спецназ з вулиць Києва

Ештон стурбована можливим введенням надзвичайного стану в Україні

Азаров хоче, щоб Баррозу, Ештон і Фюле вплинули на опозицію, пригрозивши їй припиненням співпраці