Канада вийшла в лідери серед країн світу після того, як замовила вакцини від коронавірусу для вакцинації майже 154 мільйонів людей при населенні близько 38 мільйонів, передає агентство Bloomberg з посиланням на дані власного трекера постачання вакцини, який формується на основі відкритих даних.
Канада зможе прищепити 410% населення країни. На другому місці за цим показником Велика Британія. Лондон замовив вакцин, якими можна вакцинувати майже 300% свого населення. На третьому - Австралія (може прищепити 269% населення)
Канадські медики отримають вакцини різних виробників - Moderna та Pfizer/BioNTech. Вакцинація може початися вже наступного тижня, заявив 7 грудня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.
Відзначимо, що в Британії вакцинація вже почалася. Першою щепленою людиною там стала 90-річна Маргарет Кінан з міста Енніскіллен в Північній Ірландії. Їй вкололи вакцину від Pfizer/BioNTech.
Вакцину від Pfizer і BioNTech виробляють в Бельгії. Для її тривалого зберігання необхідна постійна температура -70 ° C. Компанії-розробники вже відзвітували про 95% ефективності вакцини на третій - фінальної - стадії клінічних випробувань.
У проєкті державного бюджету на 2021 рік на вакцинацію від коронавірусу передбачили 2,6 млрд гривень. МОЗ у бюджетному запиті просив на це 15,6 млрд.
Ще 8 мільйонів доз вакцини наша країна має отримати в рамках європейської ініціативи COVAХ.
Першу партію препарату Україна має отримати наприкінці першого - початку другого кварталу наступного року, стверджує міністр. У Всесвітній організації охорони здоров'я в оцінках стриманіші - не раніше другого кварталу.
Голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко вважає, що до кінця наступного року всі охочі українці будуть щеплені від коронавірусу.
Згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг», добровільно зробити щеплення від ковіду готові 55% українців, але за умови, що вакцина буде безкоштовною. Зробити платне щеплення готові 35% українців.