UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канада розпочинає кампанію з вакцинації від коронавірусу

Першими щеплення отримали персонал і пацієнти будинків для літніх людей у Квебеку і Торонто.

Канада розпочинає масову вакцинацію громадян від коронавірусу препаратом американської компанії Pfizer і її німецького партнера BioNTech.

Як повідомили CBC News, вакцинація розпочалася у понеділок, 14 грудня. Для її проведення підготували 14 «щеплювальних локацій» в Едмонтоні, Оттаві, Галіфаксі, Торонто, Вінніпегу, Ванкувері та інших містах (препарат вимагає особливих умов зберігання при низьких температурах).

Першими щеплення отримали жителі та персонал будинків для літніх людей: 89-річна Жизель Лєвеск (Квебек) і доглядальниця Аніта Кіданжен (Торонто).

Окрім Кіданжен вакцину отримав її колега Дерек Томпсон і ще чотири медпрацівники.

Однак канадські медики стурбовані можливими ризиками вакцинації дітей, молодших за 12 років: ані Pfizer/BioNTech, ані американська Moderna не проводили випробувань своїх вакцин на дітях молодшого шкільного віку.

Канада стала третьою країною, яка розгорнула кампанію з масової вакцинації проти коронавірусу. Раніше аналогічні кампанії розпочали Велика Британія (7 грудня) і США (14 грудня).

Читайте також: ВООЗ проти примусової вакцинації від COVID-19

Раніше Альянс за вакцину для людей (The People's Vaccine Alliance) опублікував дослідження, в якому йдеться, що багаті країни, котрі представляють 14% населення світу, закупили 53% усіх найбільш перспективних вакцин, а бідні країни, відповідно, можуть отримати недостатню кількість доз. Очевидно, що Україна серед бідних країн.

До того ж, аналіз угод між владою країн і вісьмома провідними потенційними розробниками вакцин показує, що багатші країни закупили достатньо доз, щоб вакцинувати все своє населення майже тричі до кінця 2021 року, якщо всі препарати, які проходять клінічні випробування, будуть схвалені для використання. Канада – лідер: їй вистачить доз навіть для п'ятикратної вакцинації кожного канадця.