UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канада рекомендувала своїм авіакомпаніям бути обережними при польотах над Україною та не приземлятися в двох аеропортах

Проявляти обережність просять в районі аеропортів Києва, Одеси і Львова.

Уряд Канади рекомендував місцевим авіакомпаніям дотримуватися обережності при польотах над територією України та не саджати літаки в аеропортах Дніпра та окупованого Росією Сімферополя.

Влада просить авіакомпанії проявляти більшу обережність у повітряному просторі Києва, Одеси та Львова.

Попередження про безпеку повітряного простору опублікувало Міністерство транспорту Канади у відповідь на нестабільну ситуацію з безпекою в Україні на тлі інформації про те, що  Росія стягує війська до кордону України та готується до військових навчань в Брянську та окупованому Криму.

"Потенційний ризик від підвищеної військової активності та спеціального протиповітряного озброєння на Кримському півострові, а також загроза, пов'язана з прорахунками та непорозуміннями", - розповіли в міністерстві.

Раніше Європейське командування збройних сил США привело свої війська в повну бойову готовність найвищого рівня. Причина - ситуація на сході України 26 березня.

Читайте також: Міністр оборони Таран: Ескалація з боку Росії, можливо, неминуча

На нарощування військової присутності Росії поблизу українських кордонів відреагували в США. Вашингтон стурбований такими діями російської армії.

У Кремлі ж заявили, що стягування російських військ до кордону з Україною не повинно нікого турбувати.

При цьому українська сторона в ході переговорів ТКГ планує запропонувати введення в Донбасі "пасхального перемир'я", розповів глава делегації Леонід Кравчук.

З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, в черговий раз заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.

3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» "ДНР" щодо отримання дозволу на ведення "превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ВСУ".

За час перемир'я в зоні ООС загинули 29 українських військових, понад 60 бійців були поранені.

11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ в Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.