До весни 2017 року уряд Канади обіцяє розробити законодавство, яке легалізують марихуану на території країни, повідомила під час виступу на спеціальній сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку канадський міністр охорони здоров'я Джейн Филипотт.
"Навесні 2017 року ми запропонуємо зміни в законодавство, які будуть гарантувати, що марихуана не потрапить в руки дітей, а доходи від її продажу - в лапи злочинців", - підкреслила Филипотт.
За її словами, даний підхід є "найкращим способом захисту молоді та підвищення суспільної безпеки".
"Канада і далі буде модернізувати свій підхід до цього питання. Ми будемо працювати разом з правоохоронними органами для вироблення адекватного кримінального правосуддя. Ми усвідомлюємо, що одними лише арештами цю проблему не вирішити", - сказала канадський міністр.
Вона зазначила, що державний підхід до наркотиків повинен бути "всеосяжним, загальним і співчуваючим".
"Крім цього він повинен поважати права людини, водночас пропагуючи загальну відповідальність, а також мати тверде наукове обґрунтування. Всі ці принципи ми застосуємо щодо марихуани", - повідомила Джейн Филипотт.
У грудні 2015 року президент Колумбії Хуан Мануель Сантос підписав указ, яким легалізував вирощування і вживання марихуани в терапевтичних цілях. За словами глави держави, рішення про легалізацію марихуани допоможе колумбійської медицині ефективніше боротися з різними захворюваннями.