UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канада й Австралія стурбовані діями Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні, домовилися про посилення військової співпраці

Країни, зокрема, занепокоєні “надмірними морськими претензіями Пекіна” в Південно-Китайському морі й активністю Китаю навколо Тайваню.

Канада й Австралія, висловлюючи стурбованість претензіями Китаю на спірні води Південно-Китайського моря, заявили, що посилять військову й оборонно-промислову співпрацю, повідомляє Reuters.

Читайте також: Британія побудує радарну станцію для відстеження дій Росії та Китаю у космосі

Міністр оборони Канади Білл Блер сказав, що безпека в Індо-Тихоокеанському регіоні зіштовхнулася з "серйозними й складними викликами", та звинуватив Пекін у спробах перекроїти міжнародну систему для просування власних інтересів.

Блер, виступаючи після переговорів у Ванкувері з австралійським колегою Річардом Марлзом, додав, що обидві країни повинні тісніше співпрацювати для підтримки порядку в Індо-Тихоокеанському регіоні.

"Ми домовилися продовжувати тіснішу співпрацю шляхом підвищення оперативної сумісності наших збройних сил і поглиблення оперативної співпраці", - зазначив він.

Обидва міністри також заявили, що занепокоєні “надмірними морськими претензіями Пекіна” в Південно-Китайському морі й військовою активністю Китаю навколо Тайваню.

Збройні сили Філіппін і їхні колеги з Канади, США й Австралії цього тижня провели спільні морські навчання в Південно-Китайському морі.

"Наша співпраця базується на прагненні до стримування. Ми зацікавлені у співпраці один з одним, аби уникнути конфлікту", - сказав Марлз, маючи на увазі переговори з Блером.

Читайте також: Китай створив сайт зі списком “тайванських сепаратистів” та закликав повідомляти про їхні “злочини”

Повідомлялося, що між Китаєм і Філіппінами часто відбуваються сутички в акваторії Південно-Китайського моря — країни роками перебувають у територіальній суперечці в багатих на ресурси водах. Пекін заявляє про контроль над більшою частиною цього моря.

Bloomberg писало, що основна причина агресивності Китаю в Південно-Китайському морі це — вуглеводні. Згідно з оцінками Пекіна, там знаходиться близько 300 мільярдів барелів нафти й 50 трильйонів кубометрів природного газу. 

Також низка країн стурбовані ризиком війни навколо Тайваню, адже Пекін, який пообіцяв взяти острів під свій контроль, ніколи не виключав можливості застосування для цього сили, й останніми роками збільшує тиск на Тайбей.