UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хто така Камала Харріс

56-річна донька емігрантів вже за кілька годин стане другою особою в США

Торік сенаторка від Каліфорнії Камала Харріс стала першою темношкірою та першою американкою індійського походження кандидаткою в віцепрезиденти США. 20 січня вона стане першою в історії жінкою, яка на інавгурації президента США прийме присягу віцепрезидента Сполучених Штатів.

Хто така Камала Харріс

Батьки Камали Харріс, якій 20 жовтня виповнилося 56 років, іммігранти. Її батько з Ямайки. Мати з Індії, яка колись сказала їй: "Не сиди та не скаржся на речі, а зроби що-небудь". Згідно з офіційним повідомленням кампанії Байден-Харріс, це щодня рухає сенаторку.

Вона закінчила Говардський Університет, потім здобула юридичну освіту в Гастінгському коледжі права Каліфорнійського Університету. Вона одружена з Дугласом Емхоффом вже шість років. Пара виховуює двох дітей Емхоффа.

Свою юридичну кар'єру вона почала з галузі судового переслідування у справах про сексуальне насильство над дітьми. Після цього Харріс стала першою темношкірою жінкою, обраною окружним прокурором Сан-Франциско. Тоді вона почала програму за надання другого шансу тим, хто вперше скоїв злочин, пов'язаний з наркотиками. Їм пропонували отримати вищу освіту та влаштуватися на роботу.

Кар'єра

10 років тому Камала Харріс стала першою темношкірою жінкою, обраною генеральною прокуроркою Каліфорнії, яка курувала найбільше відділення Міністерства юстиції країни серед всіх штатів. На цій посаді вона виграла $20 млрд врегулювання для домовласників Каліфорнії в справах проти великих банків, які несправедливо викуповували будинки.

Камала Харріс працювала над захистом Obamacare, допомогла добитися рівноправності шлюбів для всіх, захистила історичний закон Каліфорнії про зміну клімату та виграла 1,1 мільярда доларів США в суперечці з комерційної освітньою компанією, яка дурила студентів і ветеранів. Вона також захищала права каліфорнійських громад та переслідувала транснаціональні банди, які займалися торгівлею людьми, контрабандою зброї та наркобізнесом.

З моменту обрання в Сенат США у 2016 році, вже сенаторка Харріс запровадила та виступила одним зі співавторів законів, спрямованих на надання допомоги середньому класу, підвищення мінімальної заробітної плати до 15 доларів, реформування системи грошової застави та захист законних прав біженців та іммігрантів.

Читайте також: Докторка Джилл Байден: Від вчителя до першої леді США

До перемоги на виборах вона входила до складу Спеціального комітету Сенату з розвідки, який займається найбільш чутливими питаннями національної безпеки та міжнародними загрозами. Вона також входила до складу Комітету Сенату з національної безпеки та урядових справ, де стежила за діяльністю федерального уряду щодо реагування на стихійні лиха й надзвичайні ситуації, в тому числі за діяльністю адміністрації Трампа з реагування на пандемію COVID-19.

Під час своєї кампанії з висунення своєї кандидатури вона говорила, що хотіла б продовжувати підтримувати Україну.