UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прихильники незалежності Каліфорнії подали документи для проведення референдуму

Автори петиції про плебісцит назвали свій документ "Calexit" і хочуть розпочати збирати підписи на проводення референудуму.

Прихильники виходу Каліфорнії зі складу США подали в канцелярію генерального прокурора штату петицію про проведення відповідного референдуму, повідомляє Los Angeles Times.

На терміни проведення плебісциту вплинула перемога на президентських виборах у США Дональда Трампа. Адже, як заявив віце-президент і співзасновник кампанії Calexit (від поєднання слів англ. California - Каліфорнія і англ. Exit - вихід) Маркус Руїс Еванс, його група планувала провести референдум пізніше.

Прихильники відділення штату від США сподіваються на проведення голосування за своєю ініціативою вже в 2018 році. Хоча автори петиції назвали свій документ "Calexit: плебісцит 2019 року про незалежність Каліфорнії".

Прихильники незалежності Каліфорнії зможуть почати збір підписів за свою ініціативу вже навесні. Уже зараз 13 тис. осіб погодилися брати участь у зборі підписів на волонтерських засадах.

За словами віце-президента і співзасновник Yes California Маркуса Руїса Еванса, цей рух веде діяльність більш двох років. Воно відстоює інтереси каліфорнійських платників податків, які платять у федеральну скарбницю більше, ніж штат отримує від уряду США. Прихильники незалежності також вважають, що жителі Каліфорнії з культурної точки зору відрізняються від населення решті частини країни.

Варто підкреслити, що більшість жителів Каліфорнії голосували на виборах 8 листопада за Хіларі Клінтон - кандидата від Демократичної партії.

Нагадаємо, що в США тривають акції протесту проти Трампа. Так, 15 листопада близько чотирьох тисяч студентів зі штату Каліфорнія вийшли на вулиці, тримаючи плакати з гаслами "Не мій президент".

Читайте також: Путін заявив про можливу "велику різницю" між передвиборною риторикою та реальною політикою Трампа
Як йдеться у статті тижневика "Дзеркало тижня. Україна", поки незрозуміло, чи усвідомлює президент-республіканець, що втручання Росії в Сирії лише поглибить кризу в цій країні та на Близькому Сході в цілому, виштовхуючи все нові і нові хвилі міграції в Європу, яка вже захлинається і від мігрантів, і від зростання ксенофобії. Практично непомітні його наміри щодо наповнення чимось іншим нинішнього курсу США на Близькому Сході.

Детальніше про те, чого можна очікувати від Трампа на посту президента США читайте в статті Богдана Яременка та Олега Белокоса "Вибори президента США: як сталося неймовірне, і чого очікувати Україні?".