UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз закликає Росію відмовитися від визнання «Л-ДНР» та повернутися за стіл переговорів – заява

У Брюсселі нагадали Кремлю про відповідальність за припинення війни на Донбасі.

Європейський Союз закликає Росію відмовитись від визнання створених і контрольованих нею воєнізованих угруповань «Л-ДНР», і повернутися до роботи в межах нормандського та мінського форматів.

«ЄС рішуче засуджує рішення президента Путіна визнати непідконтрольні уряду райони Донецької і Луганської областей України незалежними утвореннями та подальше рішення ввести російські війська в ці райони», - йдеться у заяві голови європейської дипломатії Жозепа Борреля.

Цей незаконний акт ще більше підриває суверенітет і незалежність України та грубо порушує міжнародне право та міжнародні угоди Статуту ООН, Гельсінського Заключного акту, Паризької хартії і Будапештського меморандуму.

Боррель нагадав Росії про відповідальність у межах Мінських угод, які вона підписала. Кремль несе «чітку та пряму відповідальність за роботу з пошуку мирного врегулювання конфлікту».

«Росія порушує своє зобов'язання працювати в межах нормандського формату та Тристоронньої контактної групи, зобов'язання, яке вона неодноразово повторювала, зокрема нещодавно», - наголосив Високий представник ЄС.

Борель від імені ЄС закликав інші країни не визнавати «незалежність» окупованих Росією територій (поки що таку готовність висловила лише Сирія – ред.).

Росію ж глава європейської дипломатії застеріг від використання нещодавно підписаних пактів як приводу для подальших військових дій проти України. ЄС готовий оперативно ухвалити додаткові політичні та економічні санкції.

«ЄС підтверджує свою непохитну підтримку та відданість незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, зміцненню політичних та економічних відносин з Україною», - додав він.

Читайте також: Євросоюз затвердить санкції проти Росії вже сьогодні — Боррель

У сучасному глобалізованому світі не можна відокремити європейську безпеку від азійської чи будь-якої іншої. Також неможливо виокремити безпеку Росії від безпеки України чи Естонії. Але як досягти рівності й справедливості в питаннях безпеки, якщо десятиліттями не вирішуються навіть конфлікти за безлюдні острови, що вже казати про такі стратегічні проблеми як Крим, Придністров’я чи Абхазія?

Чи не настав час для чесної розмови, з наслідками й висновками, про неефективні РБ ООН і ОБСЄ; про розробку і розповсюдження надсучасних і ще більш смертоносних видів зброї; руйнування механізмів довіри та контролю над озброєннями; покарання порушників режимів нерозповсюдження і країн-агресорів, які відкрито загрожують іншим? Розмірковує Сергій Корсунський в статті «Російська криза: як Україні вижити в епіцентрі вибуху».