UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз розширив санкції проти військової хунти в М'янмі

У цілому санкції ЄС застосовуються проти 43 фізичних осіб і 6 суб'єктів господарювання в М'янмі.

Європейський союз розширив список санкцій проти військового режиму в М'янмі. Зокрема, санкції ввели проти восьми осіб, трьох суб'єктів господарювання та Організації ветеранів війни, йдеться в заяві Європейської Ради.

Відзначається, що серед осіб, на яких поширюються санкції, є міністри і заступники міністрів, а також генеральний прокурор, який відповідає за підрив демократії і верховенства права і за серйозні порушення прав людини в країні.

Чотири установи, які потрапили під санкції, перебувають у державній власності або контролюються збройними силами М'янми, їх було залучено до доходів військового режиму і його репресивних дій.

У цілому санкції ЄС застосовуються до 43 фізичних осіб і 6 суб'єктів господарювання в М'янмі.

Обмеження включають:

У заяві наголошується, що ЄС продовжує надавати гуманітарну допомогу відповідно до принципів гуманності, нейтралітету, неупередженості та незалежності.

Читайте також: США ввели нові санкції проти М'янми

1 лютого в М'янмі військові захопили владу і заарештували президента. Представники армії пояснили це масштабними фальсифікаціями на минулих в листопаді 2020 року виборах.

Після цього в країні почалися протести, які тривають і до сьогоднішнього дня. В ході сутичок гинуть люди, також тривають арешти.

2 лютого військові М'янми звільнила більшість регіональних міністрів, затриманих під час перевороту 1 лютого. Військовий переворот стався в день, який повинен був стати першим в каденції нового парламенту. Су Чжи та інші депутати, які повинні були бути приведені до присяги, були заарештовані. Також путчисти затримали міністрів, але наступного дня більшість з них звільнили.