UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз прийняв новий закон про боротьбу з поширенням терористичного контенту в інтернеті

Провайдери зобов'язані будуть вжити особливих заходів для захисту своїх послуг від поширення небажаного контенту.

Ухвалено новий закон ЄС про боротьбу з поширенням терористичного контенту в інтернеті, який передбачає видалення такого контенту протягом години, повідомив міністр внутрішніх справ Португалії Едуардо Кабріта, передає " Інтерфакс ".

"Радикальні настрої і підбурювання до насильства за допомогою соцмереж і платформ, прямих стрімів нападів терористів все більше стають факторами інцидентів терористичного характеру", - сказав діючий голова Ради ЄС, міністр внутрішніх справ Португалії Едуардо Кабріта.

"З новими правилами наші правоохоронці отримають ефективний інструмент для боротьби з цією загрозою. Разом ми посилаємо потужний сигнал інтернет-компаніям: пора діяти швидше і ефективніше", - додав він.

Закон прискорить видалення небажаного контенту терористичного характеру з мережі і створить для цього єдиний інструмент для всіх країн Європейського Союзу. Правила застосують до провайдерів, які продають послуги в Європі, незалежно від того, чи знаходиться їх головна контора на території ЄС.

Співпраця з постачальниками послуг хостингу на добровільній основі продовжать, але закон надасть європейським країнам додаткові інструменти для швидкого видалення небажаного контенту при необхідності. Компетентні органи в державах-членах ЄС отримують зможуть видавати провайдерам ордер на видалення терористичного контенту або блокувати доступ до нього у всіх державах-членах. Провайдери повинні будуть протягом години видалити вказаний контент або відключити доступ до нього.

З метою повного дотримання фундаментальних прав закон передбачає чітко обмежений перелік і однакове визначення терористичного контенту. Це тексти, зображення, аудіо- або відеоматеріали, що містять підбурювання до терактів, заклики до участі в терористичних групах, поширення пропаганди. Або, наприклад, уроки з виготовлення вибухівки, публікацію або транслювання в прямому ефірі відомостей про свою терористичну діяльність.

Закон ЄС включає ефективні засоби правового захисту як для користувачів, чий контент був видалений, так і для провайдерів, які можуть подати скаргу. Провайдери також зобов'язані будуть вжити особливих заходів для захисту своїх послуг від поширення небажаного контенту. Вибір заходів залишається за ними. За систематичні порушення встановлюються штрафи до 4% від обороту провайдера.

Тепер правовий акт повинен бути прийнятий Європарламентом у другому читанні. Він вступить в силу менш, ніж через місяць після публікації в Офіційному журналі ЄС і почне застосовуватися через рік.

Читайте також: Хакери отримали доступ до 150 тисяч камер спостереження, встановлених на заводах Tesla, в тюрмах і лікарнях

Нещодавно в Google повідомили, що Microsoft - компанія, де процвітає корпоративний опортунізм. Таку заяву в корпорації зробили через те, що президент Microsoft Бред Сміт погодився з ідеєю Австралії ввести плату за новинний контент ЗМІ для онлайн-платформ.

Між світовими IT-компаніями розгорілися суперечки після прийняття в Австралії Кодексу гравців медіаринку, що зобов'язує соцмережі і пошукові системи платити виданням за використання їх авторського контенту. Поки що закон стосується тільки Google і Facebook.