UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз попереджає про "довгий і важкий період" відносин з Росією через Україну і Навального

В ЄС готуються до погіршення відносин з Росією.

Голова зовнішньополітичного відомства ЄС попередив в середу, що блок повинен готуватися до погіршення відносин з Росією після різкого зростання напруженості у відносинах з Кремлем через Україну і ув'язнення критика Олексія Навального.

«Ми не можемо заперечувати, що ця негативна тенденція продовжується і що ми досягаємо ще більш небезпечного рівня погіршення», - заявив Жозеп Боррель Європейському парламенту, передає AFP.

«Ми не хочемо підживлювати динаміку ескалації, нехай це буде ясно. Але, тим не менш, ми показуємо, що ми не приймаємо тактики залякування і що ми повинні відповісти на них, якщо вони відбудуться».

Коментарі Борреля послідували після різкого сплеску критики з боку Заходу на адресу Москви, що зосередила свої війська на кордоні з Україною, погіршення здоров'я Навального і дипломатичного скандалу з Чехією.

Боррель, який побачив, що пропозиції про співпрацю відкинуті під час поїздки в Москву в лютому, сказав, що загальна траєкторія відносин з Кремлем котиться під гору.

«Я бачу тривожну тенденцію з боку російської влади, які, схоже, навмисно поглиблюють конфронтацію із Заходом, з нами», - сказав він законодавцям.

«Тому ми повинні визначити спосіб життя, який дозволить уникнути постійної конфронтації з сусідом, який, здається, вирішив діяти як противник.

«Я думаю, що ми повинні бути готові до довгого і важкого періоду в наших відносинах з Росією», - попередив він.

Читайте також: Кулеба: Росія будь-які намагання України захиститися називає провокаціями

Напруженість на двох фронтах, схоже, трохи знизилася після того, як Росія заявила, що скорочує війська, розгорнуті біля українського кордону для навчань, і перевела Навального в госпіталь.

Але сварка, викликана обвинуваченням Праги в тому, що російська розвідка стояла за смертоносним вибухом на території Чехії в 2014 році, прогриміла в середу, коли Москва вигнала сім дипломатів з країн-членів ЄС.

Цей крок послідував за скоординованим видворенням співробітників російського посольства деякими європейськими столицями після вигнання «око за око» з Праги до Москви.