UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз поки навіть не розглядає дозвіл на в'їзд громадян з третіх країн – посол України

Дипломат не виключив, що вакцинація від COVID-19 може стати умовою в'їзду в ЄС

Ослаблення заборони на в'їзд громадян третіх країн до Європейського Союз на тлі появи низки вакцин проти коронавірусної інфекції COVID-19 поки не розглядається чиновниками, розповів представник України при Євросоюзі Микола Точицький.

"Поки що це не розглядається. Я думаю, що почнеться вакцинація тут десь в кінці грудні - в січні. Тоді, очевидно, як в Бельгії, так і в інших державах-членах, почнуть на цю тему говорити, перевіривши через два тижні перші досягнення вакцинації", - сказав дипломат на конференції керівників закордонних дипломатичних установ в понеділок.

За словами Точицького, оскільки в Великій Британії з'явилася нова можливий різновид COVID-19, це "не дає можливості європейським колегам підійти близько до цього питання".

Крім того, дипломат не виключив, що надалі вакцинацію від COVID-19 може стати умовою в'їзду в ЄС.

"Я не виключаю, що це і буде одним з головних елементів для того, щоб громадяни третіх країн перебували на території ЄС. Не виключаю, тому що, в принципі, а що тоді має лежати в основі, крім рівня захворюваності та, звичайно, свідоцтва про те, що ти провакцинованими сертифікованої для держав-членів ЄС вакциною", - пояснив Точицький.

Читайте також: Вакцина від COVID-19 названа проривом року за версією журналу Science

У середині грудня британський уряд повідомило про поширення мутації коронавірусу SARS-CoV-2: новий штам виявили в Лондоні та на Південному Сході Англії. Він вважається більш заразним.

Першим в ЄС рішення про припинення авіасполучення з Британією ухвалили Нідерланди. 

«Британський» штам уже виявили в Італії, Данії та Австралії, подібні - в ПАР і Нідерландах.

7 грудня у Великій Британії розпочалася кампанія масової вакцинації проти коронавірусу. У першу чергу щепитимуть людей, старших за 80 років, і медичний персонал. Лондон замовив 40 мільйонів доз препарату Pfizer/BioNTech для вакцинації 20 мільйонів осіб.