Європейський Союз направив Білому дому проєкт спільної заяви щодо протидії Росії і Китаю. Ухвалити і підписати документ сторони можуть на саміті ЄС-США 15 червня, повідомляє Bloomberg. Наступного дня в Женеві мають зустрітися президенти Росії і США Владімір Путін і Джозеф Байден.
«Ми тісно консультуватимемося і співпрацюватимемо щодо усього спектру загальних викликів і можливостей у межах наших схожих багатогранних підходів до Китаю. Ми єдині в нашому принциповому підході до Росії, і рішуче реагуватимемо на її повторювані моделі негативної поведінки і зловмисної діяльності», - йдеться в документі, з яким ознайомилася редакція видання.
Сторони також можуть домовитися про поглиблення економічного співробітництва і оголосити про намір спільно протидіяти тиску Росії на громадянське суспільство, опозицію та незалежні ЗМІ.
У проєкті спільної заяви обидві сторони обіцяють об'єднати зусилля для запобігання і мирного врегулювання конфліктів, підтримувати верховенство закону і міжнародного права, просувати права людини для всіх.
Ще одним пунктом майбутніх домовленостей є кліматичні цілі та зниження викидів парникових газів. Сторони можуть взяти на себе зобов'язання щодо стимулювання «зеленого переходу» в бідних країнах, збільшення фінансування боротьби зі зміною клімату, обмеження інвестицій у викопне паливо.
«Саміт дозволить ЄС і США підтвердити тверду прихильність світовому порядку, заснованому на міжнародних правилах, зокрема шляхом зміцнення багатосторонніх інституцій та співробітництва в галузі зовнішньої політики і політики безпеки», - йдеться в проєкті.
Спрямований у Білий дім документ є ще одним кроком у налагодженні відносин Вашингтона і Брюсселя, котрі погіршилися за час президентства Дональда Трампа. Співрозмовники журналістів стверджують, що офіційні особи вже працюють над формулюваннями проєкту.
Президенти США та Росії зустрінуться 16 червня. У Кремлі підтвердили, що Джо Байден і Владімір Путін зустрінуться у швейцарській Женеві.
У червні Джо Байден відвідає три саміти в Європі: саміт лідерів»Великої сімки» (G7) у Корнволлі, саміт США-ЄС і саміт НАТО в Брюсселі.
Байден має намір обговорити з Путіним хакерську атаку з боку Росії на американську компанію Colonial Pipelinе, яка відбулася на початку травня. Також повідомлялося, що під час зустрічі сторони можуть порушити питання безпеки та контролю озброєнь та інші.