UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європол створить групу з питань обігу зброї після війни в Україні

Таким чином намагатимуться уникнути повторення сценарію 90-х років, який розгорнувся у перенасиченому зброєю Балканському регіоні після тамтешніх воєн.

В ЄС хочуть уникнути потенційного повторення балканського сценарію 90-х років,  тож Європол створить групу, яка займеться питанням зброї після війни в Україні. Йдеться про запобігання використання озброєння злочинними угрупованнями, заявила  в інтерв’ю Welt am Sonntag  виконавча директорка відомства Катрін де Боллє.

"Колись війна закінчиться. Ми хочемо запобігти ситуації, яка була 30 років тому під час війн на Балканах. Зброя того періоду використовується злочинними угрупованнями і нині. Ми повинні знайти шлях, як розібратися в ситуації після можливого закінчення війни. Ми створимо міжнародну робочу групу для вирішення цього питання", — зазначила вона.

Представниця кримінальної поліції також заявила, що Європолу відома прихована активність щодо в’їзду з Європи в Україну і в зворотному напрямку осіб, "які відомі своїми терористичними та екстремістськими поглядами".

Цікаво, що, за словами Боллє, під спостереженням перебувають і люди, які повернулися з України і “яким жорстокість воєнної дійсності стала не під силу”.

Судячи з усього, у Європолі мають на увазі Югославські війни  — низку збройних конфліктів між 1991 та 2001 роками, що полягали у прагненні народів Югославії здобути свою державну незалежність та у прагненні переважно сербських сил не допустити цього.

Югославські війни можна розділити на дві основні групи:

Війни під час розпаду Югославії:

1. Війна Словенії за незалежність (1991) (Десятиденна війна)

2. Війна Хорватії за незалежність (1991—1995) (хорв. Domovinski rat, Вітчизняна війна)

3. Боснійська війна (1992—1995)

·        Операція НАТО в Боснії та Герцеговині (1995)

Конфлікти в регіонах населених албанцями:

1. Війна в Косові (1998—1999)

·        Операція НАТО в Югославії (1999)

2. Конфлікт у Південній Сербії (2000—2001)

3. Конфлікт у Македонії (2001)

Сумарно ці війни забрали понад 130 тисяч життів, але завершились утворенням нових незалежних держав.

Нагадаємо, в квітні Європол розпочав операцію з пошуку підсанкційних російських активів.