UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європейці підтримують вступ України до ЄС, але не негайно – Politico

Згідно з опитуваннями, більшість європейців ставиться до нашої країни з симпатією.

Жителі кількох великих європейських країн підтримують вступ України до ЄС, хоч і не впевнені, що це має статися негайно. Про це пише видання Politico з посиланням на опитування, яке було проведено у шести країнах Європи.

Група Euroskopia провела опитування мешканців Іспанії, Німеччини, Греції, Франції, Нідерландів та Італії, намагаючись дізнатися про їхнє ставлення до нападу Росії на Україну. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн вже заявила, що Україна належить до ЄС, хоча не в її владі прийняти Україну чи навіть запропонувати країну як кандидат на членство. Такі рішення мають бути узгоджені всіма 27 країнами-членами блоку, і останніми роками вони різко розходяться у думках щодо розширення ЄС.

Читайте також: Голова Європейської Ради провів розмову з Путіним

Зазвичай, до вступу України до Євросоюзу найбільш прихильно ставилися країни Центральної Європи. Президенти Болгарії, Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та Словенії закликали ЄС надати «найвищу політичну підтримку» та «дати можливість інститутам ЄС зробити кроки для негайного надання Україні… ЄС статусу країни-кандидата та відкрити процес переговорів».

Більшість респондентів, які брали участь у опитуванні, симпатизують Україні. Так, 53% жителів Іспанії відповіли, що наша країна «має негайно вступити до ЄС», 23% відповіли, що це має відбутися протягом найближчих років. Ці показники склали 22% та 41% відповідно для Німеччини, 21% та 33% – для Греції, 25% та 24% для Франції, 12% та 34% – для Нідерландів та 19% та 26% – для Італії.

ZN.UA

Разом з тим, 17% жителів цих шести країн назвали вторгнення Росії або «прийнятним», або «неприйнятним, але зрозумілим». Ці настрої також відрізнялися залежно від країни: більше третини учасників опитування в Греції заявили, що можуть зрозуміти дії Путіна, в Нідерландах ця кількість становить 10%.

ZN.UA

ZN.UA

Респонденти також розуміють, що війна становить небезпеку і для їхніх країн. 57% респондентів заявили, що, на їхню думку, їхня країна перебуває у «дуже великій» або «деякій» небезпеці. В Італії та Нідерландах кількість респондентів, що відповіли так, становить 63% та 60% відповідно.

ZN.UA

Спостерігається велика розбіжність щодо того, чи варто ЄС створювати власну армію, щоб не залежати від НАТО. Підтримують таку ідею 63% жителів Греції та 27% у Нідерландах. У Франції та Іспанії підтримує цю ідею 51% опитаних, а Німеччині та Італії – 36 і 35% відповідно.

ZN.UA