UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європейські компанії не повинні брати участь у будівництві «Північного потоку-2» — американське посольство у Берліні

«Причетні до газопроводу компанії мають усвідомлювати, що подібна участь створює для них ризики».

США застерігають компанії з Європи від участі в будівництві «Північного потоку -2», називаючи його політичним проектом. Про це пише Deutsche Welle з посиланням на представників американського посольства у Берліні.

«США недвозначно і невпинно відзначають небезпеку будівництва цього газопроводу», — зазначають у посольстві.

У Штатах впевнені, що основна мета газопроводу не комерційна. «Північний потік-2» для Росії може стати головним інструментом, який посилюватиме залежність Європи від РФ.

«Вашингтон поки що не вводить санкції, однак причетні до газопроводу компанії мають усвідомлювати, що подібна участь створює для них ризики», — додали у посольстві.

Читайте також: У РФ шукають спосіб добудувати "Північний потік-2", незважаючи на санкції США

Сенат США затвердив бюджет національної оборони на наступний фінансовий рік, який передбачає санкції проти газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік».

Оборонний бюджет США також передбачає виділення майже 3,8 млрд доларів на програму "Європейська ініціатива стримування", спрямовану на стримування Росії. У свою чергу, Україна в наступному фінансовому році від США може отримати 250 млн доларів військової допомоги.

Палата представників у Конгресі США одноголосно схвалила проект поправок про посилення санкцій щодо "Північного потоку-2" і "Турецького потоку".