Європейський Союз активно працює над поліпшення заходів у галузі охорони здоров'я у разі ядерного інциденту. До цього єврочиновників спонукав напад Росії на Україну. Зараз російські війська контролюють територію Чорнобильської і Запорізької АЕС, друга має шість енергоблоків і є найбільшою у Європі.
Європейська Комісія прагне спонукати членів ЄС накопичувати йодні пігулки, захисні костюми та інші ліки, пише Financial Times.
Брюссель також працює над способами боротьби з можливими хімічними та біологічними атаками після того, як США попередили, що Росія може використати таку зброю в Україні.
«Комісія працює над підвищенням готовності в галузі хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз загалом, і це робилося ще до війни в Україні», - наголосив представник ЄК.
Після того, як стало відомо про «захоплення» окупантами АЕС в Україні, в аптеках Бельгії, Болгарії та Чехії закінчилися таблетки йоду. Атака викликала попередження про ризики поширення радіоактивного витоку по всьому континенту.
Таблетки йодиду калію заважають щитоподібній залозі людини накопичувати радіоактивний йод, який з’являється внаслідок викидів. Вдихання радіоактивного йоду загрожує розвитком онкологічних захворювань.
На відміну від пандемії коронавірусу, що застала Європу зненацька, цього разу ЄС хоче бути готовим.
У вересні минулого року було створено Європейське управління із забезпечення готовності до надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я та реагування на них (HERA), щоб виявляти можливі майбутні ризики та бути готовими до них.
У разі надзвичайної ситуації HERA відповідатиме за реагування. Управління активує фінансування та запустить механізми моніторингу, адресної розробки, закупівлі засобів медичної протидії та сировини. Воно також має виробничі потужності, готові задовольнити попит на ліки.
Зазначимо, численні обстріли пошкоджують електромережі, російські військові неохоче надають гарантії тиші для відновлення живлення станцій. Окупанти не відпускають персонал на ротацію та тиснуть на людей психологічно, примушуючи погоджувати усі операційні дії з менеджментом «Росамтому». Такі дії можуть призвести до техногенної катастрофи.
Світові потрібно терміново припинити висловлювати стурбованість та закрити небо над українськими АЕС, інакше лиха не оминути. Подробиці у тексті Ігоря Маскалевича «Чорнобиль. За крок від катастрофи» у ZN.UA.