Голова Норвезької ради у справах біженців очікує ще одну хвилю сотень тисяч біженців з України до Європи взимку через «непридатні для життя умови». Про це заявив голова ради Ян Егеланд Reuters.
«Ніхто не знає, скільки, але будуть ще сотні тисяч тих, хто залишить Україну через жахливі бомбардування цивільної інфраструктури, які роблять оселі непридатними для життя у багатьох місцях», — сказав Егеланд, який раніше цього місяця відвідав Україну
Він висловив побоювання, що криза в Європі поглибиться і це затьмарить подібні кризи в інших місцях світу.
За словами Егеланда, деякі українські біженці, які повернулися до рідної країни цього літа, тепер знову змушені шукати порятунок в Європі.
За даними ООН, близько 18 мільйонів людей або 40% населення України, залежать від допомоги. Ще 7,8 мільйона виїхали з країни в Європу.
В Агентстві ООН у справах біженців повідомили виданню, що наразі дані не свідчать про значне збільшення кількості перетинів кордону за останні тижні. Однак деякі сусідні країни, такі як Румунія та Польща, повідомили про незначне зростання.
Водночас, там повідомили, що готуються до низки можливих сценаріїв, включаючи збільшення внутрішніх переселенців та збільшення кількості біженців.
За даними проведеного німецьким фондом опитування, понад три чверті опитаних європейців готові прийняти українських біженців.
Водночас, в Естонії заявили, що більше не в змозі прийняти українців на власній території.
Як зараз живуть українці, які виїхали за кордон на початку війни? Що відчувають? Чому не всі адаптувалися до нових умов життя? Чи планують ті, у кого склалося, повертатися додому? Та чи потрібна їм зараз хоча б емоційна допомога та участь рідної держави? Про це у статті «Українці-біженці за кордоном. Як справи і що далі?» відверто говорила з українцями різного віку та соціального статусу Олена Жежера.