UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європа безуспішно намагається звільнити святковий період від «коронавірусних кайданів» — FT

Європейські країни змушені посилити карантинні обмеження через зростання кількості випадків хвороби.

Європейці, котрі з нетерпінням чекали різдвяних та новорічних свят, позбавлених обтяжливих карантинних обмежень на тлі COVID-19, були різко розчаровані. Адже велика кількість випадків коронавірусу за минулий тиждень змусила європейські уряди від Лондона до Афін посилити або зберегти запобіжні заходи, пише Financial Times.

Бельгія розширила карантинні заходи. Франція скасувала дозвіл для проведення новорічних святкувань і з вівторка запровадить комендантську годину з 20:00 до 06:00.

Італія, яка у вихідні обігнала Велику Британію, зареєструвавши найвищу в Європі кількість загиблих від COVID-19, запровадила суворіші різдвяні карантинні обмеження на поїздки, які заборонять італійцям пересуватися між регіонами з 20 грудня по 6 січня. У Великій Британії кількість випадків коронавірусу зростає, існують припущення, що Лондон та інші регіони зіштовхнуться із посиленням карантинних обмежень, про які буде оголошено цього тижня.

Але саме Німеччина, яка весною показала успіх у боротьбі з першою хвилею коронавірусу, зараз зіштовхнулася з критичною ситуацією під час другої хвилі. Уряд країни намагається уникнути нестримного сплеску випадків хвороби.

Спочатку Німеччина планувала послабити частковий карантин, запроваджений на початку листопада, на святковий сезон. Зараз країна робить навпаки, запроваджуючи більш серйозні карантинні обмеження.

"Ми були змушені діяти", - заявила канцлер Ангела Меркель журналістам. Приводом стало різке погіршення ситуації з коронавірусом, в результаті якого в п’ятницю було зафіксовано майже 30 тисяч нових випадків та 598 смертей від COVID-19 у Німеччині.

У листопаді Німеччина запровадила "блокування", що призвело до закриття ресторанів, барів, театрів та тренажерних залів, хоча більшість підприємств та шкіл залишалися відкритими. Але Меркель заявила в неділю, що цих заходів "недостатньо", і кількість хворих знову зростає в геометричній прогресії. Влада країни постановила, що з середи більшість магазинів та шкіл закриються. Компанії повинні заохочувати своїх працівників працювати вдома, де це можливо. Обмеження на приватні соціальні зібрання залишаються в силі, проте з 24 по 26 грудня ці заходи будуть дещо послаблені, щоб сім’ї змогли провести Різдво разом. Громадське споживання алкоголю також буде заборонено з середи, а великі публічні зібрання будуть заборонені напередодні Нового року.

Зміни в риториці вражають: навіть кілька днів тому влада обговорювала послаблення чинних обмежень на Різдво та Новий рік. Зараз зростає усвідомлення того, що все суспільне життя повинно бути ліквідовано протягом святкового періоду.

Франція швидко запровадила карантинні обмеження, оскільки друга хвиля «закріпилася» в осінній погоді після літніх канікул, але до початку грудня, здавалося, країна була близькою до послаблення запобіжних заходів. Французький прем'єр-міністр Жан Кастекс «похвалився» минулого тижня, що рівень інфікованості у Франції 10 грудня був нижчим, ніж у Німеччині, Італії та США.

Але зменшення кількості випадків COVID-19 у Франції зупинилося, і ця цифра залишається вперто високою - близько 14 тисяч на день, що майже втричі більше цілі, встановленої президентом Еммануелем Макроном для послаблення карантинних обмежень. Представники органів охорони здоров’я вважають, що у поєднанні з холодною погодою посилення контактів між людьми вдома, у магазинах та на роботі спричинили сплеск випадків коронавірусу.

Це спонукало Кастекса оголосити про загальнонаціональну нічну комендантську годину та повідомити про те, що кінотеатри, театри та спортивні центри не зможуть відкритися у вівторок, як планувалося. З жовтня французька поліція провела майже три мільйони перевірок, а понад 285 тисяч людей оштрафовано за порушення правил карантину.

Міністр охорони здоров’я Франції Олів’є Веран повідомив, що щохвилини госпіталізують одного нового француза через коронавірус.

Навіть в Іспанії, де кількість хворих стабільно знижувалася з тих пір, як в кінці жовтня в країні запровадили комендантську годину та обмеження на поїздки, прем'єр-міністр Педро Санчес попередив громадян, щоб вони не «розслаблялися» під час святкового сезону.

Зростання кількості випадків хвороби неминуче призведе через два-три тижні до більшої кількості госпіталізацій та смертей у святковий період. Люди повинні бути дуже розсудливими протягом цього періоду, резюмує видання.