Європейський суд з прав людини зареєстрував скаргу, яку Росія направила проти України. Але відмовився застосовувати так звані «забезпечувальні заходи». Про це повідомляє прес-служба суду.
У прес-релізі говориться, що Росія, серед іншого, звинувачує Україну в порушенні ст. 2 (право на життя), 3 (нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження), 5 (право на свободу і безпеку), 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), 10 (свобода вираження думки), 13 (право на ефективний засіб правового захисту), 14 (дискримінація), 18 (обмеження використання прав) і ряду інших статей.
І на тлі звинувачень вона зажадала від суду призначити забезпечувальні заходи, щоб негайно вимагати від України:
- припинити обмеження прав російськомовних, зокрема, щодо доступу до використання рідної мови в школах, ЗМІ та Інтернеті;
- призупинити блокаду Північно-Кримського каналу.
«Суд вирішив відхилити запит відповідно до правила 39, оскільки він не торкався серйозних ризиків нанесення непоправної шкоди основному праву відповідно до Європейської конвенції про права людини», - йдеться в повідомленні.
У суді зазначили, що забезпечувальні заходи застосовуються «у виняткових випадках».
Нагадаємо, що раніше Європейський суд з прав людини зобов'язав владу Росії схвалити одностатеві союзи, при цьому їх форму країна може вибрати самостійно.