UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС закликав до негайного припинення бойових дій у Нагірному Карабаху

Ескалація між Вірменією та Азербайджаном викликала негайну міжнародну реакцію.

Європейський Союз закликав владу Азербайджану та Вірменії до мирного врегулювання у відповідь на бойові дії, що знову спалахнули в районі Нагірного Карабаху між азербайджанськими і вірменськими силами в середу, 3 серпня.

«Дуже важливо домогтися деескалації, повністю дотримуватись режиму припинення вогню і повернутися за стіл переговорів для пошуку узгоджених рішень», — йдеться у заяві представника глави зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепа Борреля.

«Європейський союз, як і раніше, відданий сприянню подоланню напруженості та продовженню своєї участі у забезпеченні сталого миру та стабільності на Південному Кавказі», — додав представник Борреля.

Міністерство оборони Азербайджану заявило у середу про те, що карабахські війська обстріляли позиції його армії в Лачинському районі, який перебуває під наглядом російських миротворчих сил, вбивши азербайджанського призовника.

Пізніше азербайджанська армія заявила, що провела у відповідь операцію під назвою «Відплата» і взяла під контроль кілька стратегічних висот у Карабаху.

Армія сепаратистської держави зі свого боку звинуватила Азербайджан у порушенні режиму припинення вогню та загибелі двох солдатів та пораненні ще 14. Вірменія закликала міжнародну спільноту допомогти зупинити «агресивні дії» Азербайджану.

"Азербайджан продовжує політику терору щодо населення Нагірного Карабаху", - заявили в МЗС.

Вірменія звинуватила Азербайджан у прагненні внести односторонні зміни по Лачинському коридору, який зв'язує Вірменію та Карабах.

Росія звинуватила Азербайджан у порушенні режиму припинення вогню та пообіцяла стабілізувати ситуацію.

«Командування російських миротворчих сил із представниками Азербайджану та Вірменії вживають заходів щодо стабілізації ситуації», - йдеться у повідомленні Міноборони РФ.

Зазначимо, що ескалація відбулася після того, як у вівторок президент Росії Владімір Путін поговорив із прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном.

У липні Азербайджан розпочав процес повернення свого народу на землі, відвойовані у вірменських сепаратистів, під час того, що Баку називає «Велике повернення».

Багата нафтою країна пообіцяла знову заселити землі, відвойовані під час шеститижневої війни з Вірменією у 2020 році, яка забрала понад 6500 життів. Президент Ільхам Алієв багато років обіцяв повернути землі, втрачені в 1990-х роках, і перші повернення стали символічним моментом для Азербайджану.