UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС займеться поступовим нарощуванням імпорту зрідженого природного газу зі США для заміни російського

Йдеться про один із етапів програми скорочення енергетичної залежності від РФ.

У Єврокомісії не розраховують повністю замінити російський газ американським, але поступово нарощуватимуть газовий імпорт із США. Про це повідомив офіційний представник Єврокомісії Ерік Мамер на брифінгу у Брюсселі, повідомляє "Інтерфакс".

"Угода зі Сполученими Штатами спрямована на збільшення обсягу зрідженого природного газу (ЗПГ), що поставляється зі США, щодо того, що ми вже маємо. У 2021 році говорили про 22 млрд куб. м. Ми розраховуємо на 15 млрд куб. м додатково завдяки цій угоді, що становить 10% від російського газу, який ми отримуємо щороку", - сказав Мамер.

Він зазначив, що "ніхто не говорив, що за помахом чарівної палички угода зі США дозволить Євросоюзу домогтися незалежності від російського газу".

"Це лише крок у цьому напрямку, і ми сподіваємося, що до наступного року будемо в змозі просунутися далі завдяки цій угоді та підняти до 35 млрд куб. м (додаткові постачання)", - пояснив Мамер.

Представник Єврокомісії закликав також не забувати, що в даному випадку йдеться про один із етапів програми скорочення енергетичної залежності від РФ. Євросоюз прагне поступово скорочувати імпорт російського газу та веде переговори з міжнародними партнерами з метою диверсифікації шляхів постачання газом як ЗПГ, так і трубним.

Він додав, що цей процес супроводжується іншими заходами, наміченими Єврокомісією – підвищенням енергетичної ефективності, розвитком відновлюваних джерел енергії, що допоможе у перспективі скорочення на дві третини до кінця року залежності ЄС від російського газу.

Читайте також: Путін підписав указ про переведення оплати за експорт газу в рублі

Раніше країни Євросоюзу та Великої сімки відмовилися оплачувати російські енергоносії рублями. У Кремлі відповіли, що не збираються "безкоштовно постачати паливо". Пізніше Путін у телефонній розмові з канцлером Німеччини Олафом Шольцом заявив, що європейські компанії зможуть   розплачуватися за російський газ доларами чи євро. Гроші будуть перераховані до Газпромбанку, який не під санкціями, а згодом будуть переведені в рублі для РФ.