UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС, США і ще близько 20 країн закликали "Талібан" забезпечити права жінок в Афганістані

Коли таліби керували Афганістаном, жінкам заборонялося відвідувати школу або працювати поза домом.

Євросоюз, США і ще два десятка інших країн закликали талібів, які захопили владу в Афганістані, гарантувати афганським жінкам і дівчаткам право на освіту, роботу і свободу пересування.

Багато афганців також побоюються, що таліби знову введуть суворе тлумачення ісламських законів, на яке вони спиралися, коли управляли Афганістаном з 1996 по 2001 рік. В ті часи жінкам заборонялося відвідувати школу або працювати поза домом. Вони повинні були носити паранджу і виходити на вулицю тільки в супроводі родича чоловічої статі. Таліби забороняли музику, відрубували руки злодіям і забивали камінням перелюбників.

"Афганські жінки та дівчатка, як і весь афганський народ, заслуговують жити в безпеці й з гідністю. Потрібно запобігати будь-якій формі дискримінації та зловживань. Ми в міжнародному співтоваристві готові надати їм гуманітарну допомогу і підтримку, щоб їхні голоси були почуті", - йдеться в спільному заяві, розміщеній в середу на сайті Європейської зовнішньополітичної служби.

"Ми будемо уважно стежити за тим, як будь-який майбутній уряд буде забезпечувати права і свободи, які стали невід'ємною частиною життя жінок і дівчаток в Афганістані за останні двадцять років", - обіцяли держави-підписанти.

Заяву підписали Албанія, Аргентина, Австралія, Бразилія, Канада, Чилі, Колумбія, Коста-Рика, Еквадор, Сальвадор, ЄС, Гондурас, Гватемала, Північна Македонія, Нова Зеландія, Норвегія, Парагвай, Сенегал, Швейцарія, Велика Британія та США.

Читайте також: «Тепер я повинна відмовитися від всього, чого досягла»: чого бояться мешканці Афганістану після повернення «Талібану»

Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статті Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.