В Євросоюзі працюють над п'ятим пакетом санкцій відносно влади Білорусі.
Нові обмеження проти режиму Лукашенка можуть бути введені в листопаді, заявив в п'ятницю, 15 жовтня, виданню DW чиновник ЄС.
"Ми працюємо над п'ятим пакетом санкцій, який, як я очікую, можуть прийняти в листопаді", - заявило джерело.
Чиновники з Брюсселя готують пакет санкцій спільно з представниками країн ЄС, але їх прийняття стане політичним рішення всіх 27 держав-членів Євросоюзу, тому зі стовідсотковою впевненістю в структурах ЄС зараз ніхто не може підтвердити введення заходів.
Після невизнаних Заходом президентських виборів в Білорусі в серпні минулого року Євросоюз вже ввів чотири пакети персональних санкцій проти режиму Олександра Лукашенка. Три з них — минулого року, четвертий — в червні цього року. Зараз в списку санкцій знаходяться 166 фізичних осіб, включаючи самого Лукашенка, 15 установ і підприємств.
У червні Євросоюз ввів економічні санкції щодо Білорусі. Серед них - часткові обмеження на імпорт з країни калійних добрив і нафтопродуктів.
Про підготовку п'ятого пакета санкцій стало відомо на початку вересня.
Раніше депутати Європейського парламенту закликали розширити санкції проти влади Білорусі. Вони також наголосили на необхідності розглянути в Міжнародному суді злочину самопроголошеного президента республіки Олександра Лукашенка проти громадян країни. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті Європарламенту.
Як наголошується в документі, депутати ЄП жалкують, що "введені ЄС економічні санкції лише частково вплинули на режим Лукашенка". Вони закликають країни Євросоюзу "і далі посилювати адресні економічні санкції, зосередивши увагу на ключових білоруських секторах, і невідкладно просувати п'ятий пакет санкцій проти білоруських фізичних і юридичних осіб, що беруть участь в нескінченних репресіях".
Крім того, європарламентарі закликають до "беззастережну підтримку білоруської демократичної опозиції в організації вільних і справедливих виборів під міжнародним наглядом". Вони також засуджують відносини між керівництвом Білорусі та РФ.
У заяві також висловлено солідарність "з країнами ЄС, які постраждали від гібридних атак Білорусі".
Текст резолюції був схвалений 506 голосами, проти виступили 29 депутатів, 139 - утрималися.
Раніше повідомлялося, що члени Європейського парламенту мають намір зажадати міжнародного судового переслідування невизнаного президента Білорусі.