UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС планує надати українцям право на перебування до трьох років

До країн ЄС уже прибуло не менше 300 тисяч українських біженців.

Європейський союз готується надати українцям, які рятуються від війни, право залишатися і працювати в блоці з 27 країн на строк до трьох років, заявили високопосадовці ЄС та Франції, подякувавши добровольцям на кордонах за допомогу тим, хто прибуває.

За їх словами, на сьогоднішній день до ЄС прибули не менше 300 тисяч українських біженців, і блоку необхідно підготуватися до ще мільйонів.

Члени ЄС: Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина мають сухопутні кордони з Україною.

"Наш обов'язок - прийняти тих, хто рятується від війни", - заявив у понеділок телеканалу France 2 міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманін, заявивши, що в неділю міністр внутрішніх справ ЄС доручив Європейській комісії підготувати проекти пропозицій щодо надання їм захисту, передає Reuters.

Міністри зустрінуться знову у четвер, щоб узгодити деталі.

Директива ЄС про тимчасовий захист, розроблена після війни 1990-х років на Балканах, але так і не використана досі, передбачає однаковий рівень захисту на строк від одного до трьох років у всіх державах ЄС, включаючи дозвіл на проживання, доступ до зайнятості, соціальне забезпечення та лікування.

ЄС також допоможе державам-членам, що межують з Україною, впоратися з напливом прибулих, заявила комісар ЄС із внутрішніх справ Ілва Йоханссон під час візиту у понеділок на прикордонний перехід між Румунією та Україною.

Місцеві волонтери та влада, які допомагають українцям там, «демонстрували солідарність на практиці, показуючи, що ми засновані на інших цінностях, а не [президента Росії Владіміра] Путіна, і ми практикуємо ці цінності», — сказала вона.

Йоханссон підкреслив у неділю, що евакуація українців стосується всього блоку, і багато хто з них, рятуючись від війни, вже переїжджають із країн, що межують з ЄС, до інших країн, де також є великі українські громади, включаючи Італію, Іспанію та Німеччину.

Читайте також: Швейцарія чекає до двох тисяч українських біженців

Посилаючись на оцінки ООН, Янез Ленарчич, єврокомісар з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями, заявив, що чотири мільйони українців можуть залишити країну як біженці, а багато інших було переміщено всередині України.

Через те, що чоловікам призовного віку заборонено залишати Україну, переважно жінки та діти прибувають на кордон у східній Польщі, Словаччині та Угорщині, а також у північній та північно-східній Румунії.

"Всі держави-члени ЄС готові прийняти біженців з України", - заявила в неділю міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Файзер.

«Це сильна відповідь Європи на жахливі страждання, які завдає Путін своєю злочинною агресивною війною: разом ми солідарні з народом України».