Європейський Союз підготував санкції проти російської ПВК «Вагнер», під обмежувальній заходи потрапить ватажок найманців Дмітрій Уткін і ще двоє осіб, пов’язаних із діяльністю компанії, повідомляє європейський редактор «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк.
«Посли ЄС у середу дадуть зелене світло санкціям проти групи «Вагнера» (псевдо Уткіна – ред.) та трьох росіян, пов’язаних із групою. Окремо ЄС також вперше введе санкції проти двох росіян і трьох російських компаній», - пише Йозвяк у Twitter.
За даним журналіста, під глобальні санкції через порушення прав потраплять:
- колишній офіцер російських спеціальних сил, очільника угруповання Дмітрій Уткін;
- найманець ПВК у Сирії Станіслав Дичко;
- голова служби безпеки «М-Фінанс» у складі ПВК «Вагнер», т.зв. «радник президента ЦАР» (відповідає за інструкторську підготовку членів місцевих воєнізованих формувань та забезпечення таємного вивезення алмазів до Росії) Валєрій Захаров.
Санкції через війну в Сирії були вперше запроваджені у 2011 році у відповідь на репресії проти цивільного населення, нині у списку 287 людей та 70 компаній, переважно – пов’язаних із режимом Башара Асада. Під обмеження вперше потраплять:
- найманець ПВК, ветеран Афганістану, екскомандир СОБР, полковник поліції у відставці Андрєй Трошев;
- комроти охорони заводу «Газова компанія «Хайян», екскомандир 4-ї розвідувально-штурмової роти ПВК «Вагнер», брав участь у боях за Пальміру у 2016 році Андрєй Богатов;
- компанія «Меркурій»;
- компанія «Велада»;
- компанія «Євро Поліс» – усі три надавали енергетичні послуги сирійській владі.
Очікується, що санкції, які передбачають заборону на надання візи та замороження активів, будуть ухвалені остаточно на повторному міністерському з’їзді в Брюсселі 13 грудня.
Приватна військова компанія «Вагнер» є найбільшою у Росії, й отримує фінансування та замовлення безпосередньо з Кремля. Курує діяльність ПВК близький до президента РФ ресторатор Євгєній Пригожин.
Найманці «Вагнера» беруть участь у бойових діях в найгарячіших точках: на українському Донбасі, у Сирій, Лівії та інших країнах. «Вагнерівці» причетні до низки військових злочинів у цих країнах.
Використання «приватних військових» дозволяє російській владі просувати інтереси за кордоном, паралельно заперечуючи власну присутність у зонах конфлікту – «нас там нєт».