ЄС планує найближчими днями запровадити санкції проти кількох іранських фізичних та юридичних осіб за продаж зброї Росії. Про це повідомили виданню POLITICO’s Brussels Playbook чиновники і дипломати ЄС.
Цей крок стався на тлі повідомлень про те, що РФ використовувала іранські безпілотники для ударів по цивільних об’єктах в Україні та незабаром може отримати іранські ракети. Згідно з даними американської розвідки, на які посилається видання New York Times, Тегеран також надсилав інструкторів до тимчасово окупованого Росією Криму.
За словами офіційних осіб і дипломатів, новий раунд санкцій вплине на п'ять іранських фізичних осіб і три організації. Нові обмеження будуть доповненням до санкцій, вже узгоджених раніше, проти «поліції моралі» Ірану за жорстоке переслідування та вбивство іранців, які виходили на протести.
Дипломати з країн ЄС можуть домовитися про деталі нового пакету вже сьогодні, напередодні майбутнього саміту.
Ці санкції стануть ще однією серйозною поразкою для переговорів щодо відновлення ядерної угоди з Іраном. Учасники переговорів працювали над відновленням ядерної угоди 2015 року після того, як колишній президент США Дональд Трамп відмовився від неї в 2018 році.
«Щиро кажучи, ядерна угода більше не рахується. Ми звикли до думки, що це не просунеться вперед», - сказав один високопоставлений чиновник з Європи.
Іран таємно готується збільшити постачання важкої зброї до Росії. Окрім ударних безпілотників, уперше плануються поставки росіянам бойових ракет класу «земля-земля» іранського виробництва.
Іранська зброя використовується для атаки росіян на цивільні об'єкти та мирних жителів. Попри докази, Іран продовжує заперечувати постачання зброї до Росії, називаючи всі заяви на цю тему «політичними».