UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС допускає можливу співпрацю з урядом "Талібану": Боррель озвучив пʼять умов

Також було прийнято рішення про створення регіональної політичної платформи.

Високий представник ЄС Жозеп Боррель під час позачергової пресконференції за підсумками обговорення афганської тематики розповів про головні пріоритети для врегулювання кризи в країні, визначені главами МЗС країн Європи. Про це повідомляє "Укрінформ". 

"Для того, щоб підтримати населення Афганістану, ми будемо зобов’язані співпрацювати з новим урядом, що не означає його визнання. Йдеться про оперативну співпрацю. Таке співробітництво може бути посилено, у залежності від поведінки цього уряду", — сказав Боррель.

Далі він назвав п'ять основних умов для співпраці: 

  1. Афганістан не повинен стати базою для експорту тероризму в інші країни. 
  2. Повинні дотримуватися основні моральні постулати: повага до людей, особливо до жінок, а також дотримання верховенства права та свободи медіа.
  3. Створення інклюзивного та репрезентативного перехідного уряду. Для цього між різними політичними силами країни повинні відбутися перемовини. 
  4. Забезпечення вільного доступу до гуманітарної допомоги. Для цього потрібно дотримуватися міжнародних процедур та умов доставлення. 
  5. Таліби повинні виконувати зобов'язання щодо дозволу на виїзд для іноземних громадян, а також афганців, для життя яких існує ризик. Тут до уваги варто брати Резолюцію Радбезу ООН. 

"Ми обговорили також, як ми будемо вивозити з Афганістану людей, яких ви не змогли вивезти звідти до кінця серпня.Тож йдеться про евакуацію національного персоналу та афганців, що знаходяться під захистом цих країн-членів", — сказав Жозеп Боррель.

Під час засідання також було прийнято рішення про створення регіональної політичної платформи. Її основне завдання - співпраця з країнами-сусідами Афганістану. Серед основних напрямків робота з міграційними потоками, запобігання поширенню тероризму та боротьба з організованою злочинністю. 

Читайте також: Афганських жінок, шантажуючи евакуацією, примушують до шлюбу — CNN

Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статті Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.